Chcete ušetřit za energie? Obraťte se na energetického poradce

Komerční sdělení

Říkáte si, že šetříte, kde se dá – svědomitě zhasínáte, klasické žárovky jste už dávno vyměnili za úsporné, teplo reguluje termostat, dům máte zateplený. Stále ale máte pocit, že platíte za energie příliš? Navíc, vyúčtování se vám zdá složité a úplně se v něm nevyznáte? Obraťte se třeba na energetické poradce z Bohemia Energy, kteří vám bezplatně pomohou najít úspory tam, kde jste je možná ani nečekali.

Vhodné řešení pro dodávku energií

Prvním krokem společné schůzky bývá zpravidla diskuse nad vyúčtováním. „Poradce vám pomůže s orientací ve fakturách za energie a zkontroluje, zda nastavené distribuční parametry odpovídají tomu, co opravdu ve skutečnosti potřebujete. Vedle toho vysvětlí, jaké možnosti dnes na trhu jsou a navrhne vám řešení i pro tuto oblast,“ vysvětluje poradenskou službu Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Nejenom firmy, ale i domácnosti již přemýšlejí jinak. Hledají řešení dodávky energií, které je dlouhodobě cenově výhodné, srozumitelné a transparentní. Proto se stále více zákazníků zajímá o alternativy ke klasickým ceníkům. Kupříkladu u Bohemia Energy se jedná o unikátní produkt Energie A++, který nabízí i domácnostem cenu elektřiny a plynu za velkoobchodní ceny.

Začněte s méně náročnějšími opatřeními

Energeticky nejnáročnějším místem v domácnosti je většinou kuchyň, kde se spotřebovává dvakrát až třikrát více elektřiny než v jiných částech domu. „Ze všech kuchyňských spotřebičů jsou největšími žrouty elektřiny chladnička s mrazničkou, na které díky nepřetržitému celoročnímu provozu připadá až dvacet pět procent z celkové spotřeby,“ říká Libor Holub z Bohemia Energy. Tyto spotřebiče se zároveň se řadí mezi ty, které jsou v českých domácnostech „služebně nejstarší“.

Poradce vám tak spočítá, kolik můžete ušetřit při výměně některých spotřebičů, ale i klasických žárovek za úspornější LED varianty, či kolik vám „spolykají“ spotřebiče ve stand-by režimu.

Vyšší úspory = vyšší investice

V druhém kroku se poradci soustředí na vlastní stavbu a její tepelné vlastnosti, tedy především stěny, okna, dveře a střechu. Dále se zajímají o to, jak a čím objekt vytápíte a také, jak zajišťujete teplou vodu.

„V doporučeních se zaměřujeme i na úspory, které vyžadují vyšší vstupní investice. Jedná se o zateplení stěn, střechy, výměnu zdroje vytápění či oken, ale třeba i návrh řešení na malou solární elektrárnu, díky které se můžete stát energeticky soběstačnější,“ vysvětluje Libor Holub. Odborníci z Bohemia Energy kromě nejvhodnějšího řešení zároveň i poradí, zda je možné na konkrétní řešení čerpat státní dotace či jiné příspěvky.

Každá úspora musí být smysluplná i ekonomicky, proto je dobré si nechat spočítat návratnost investice. Ta by obecně neměla být vyšší než sedm let. Pokud například zateplíte střechu, vyjde vás to zhruba na 30 – 40 tisíc korun, ale ušetříte 20 – 30 procent energie. Investice se vám tudíž vrátí za zhruba dva až tři roky.

Individuální poradenství Bohemia Energy je zcela zdarma, a to i pro zájemce, kteří nejsou zákazníky Bohemia Energy. Rozsah služeb se navíc stále rozšiřuje. Vyzkoušejte ho, nic neztratíte a můžete hodně získat.


Čtěte také

 Americký prezident Donald Trump

Trump: Je čas uznat Golanské výšiny za izraelské území

Spojené státy by měly uznat izraelskou svrchovanost nad Golanskými výšinami. Uvedl to…

21. března 2019

 Sídlo PPF, ilustrační foto

PPF prodala dluhopisy za 14 miliard. Peníze potřebuje na splacení úvěrů

Dluhopisy za zhruba 14 miliard korun prodala investorům skupina PPF českého miliardáře…

21. března 2019

 Levi Strauss, ilustrační foto

Úspěšný vstup na burzu. Akcie Levi Strauss po zahájení obchodů rostou o třetinu

Akcie amerického výrobce džínového oblečení Levi Strauss & Co. zahájily první obchodní…

21. března 2019

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

ve spolupráci s
  • Online platby, reklamace a clo. Co nepodcenit při nákupu…

  • Koruna se letos výrazně pod 25 CZK/EUR nepodívá

  • Připsání zahraniční platby v řádu minut? Jde to!

  • Strašák jménem volatilita

  • Začnou přibývat nezaměstnaní?

  • Jak to, že většina prognóz loni nevyšla?

Finance
Jak si říct o dotace na dešťovou vodu?
Na českému trhu je až 250 franšíz, jak si vybrat tu správnou?
Trh s úvěry na bydlení zamrznul. Oživení je však na obzoru
Úložiště uranu beze strachu?
Vienna Insurance Group zveřejnila předběžné výsledky za rok 2018
Auta
První autonomní autobus do každého počasí
Spalovací motor bude luxus. Volkswagen oznámil zdražování
Sedm užitečných prvků výbavy moderních aut, které nikdo nepoužívá
MICHELIN Pilot Sport 4 SUV – nová sportovní pneumatika pro luxusní SUV
Srovnávací test BMW S 1000 XR, Ducati Multistrada 1260 S a Triumph Tiger Sport: Souboj crossoverů
Hry pro příležitostné hráče