Chcete být dobrou manažerkou?

02. prosince 2009, 13:33 - Petra M., <a href="http://www.ladyzone.cz">Ladyzone.cz</a>
02. prosince 2009, 13:33

Ani v silné konkurenci mužů se jako manažerka nemusíte ztratit. Máte dozajista své osobní kouzlo a oproti mužům výhodu ženských zbraní. Ovšem jen svědomitá a poctivá práce vám k úspěchu stačit nebudou. Být úspěšnou manažerkou znamená mít také styl.

Autor: Artklee

Vzhled je důležitý

I když nejste modelka, měla byste tak vypadat. A teď rozhodně nemáme na mysli anorektickou postavu, nýbrž dobře padnoucí a kvalitní oblečení, dokonalý účes i jemné líčení. To vše za vás mluví na první pohled. Ještě než stihnete otevřít ústa a přesvědčit protivníka nebo potencionálního partnera o své inteligenci a manažerských schopnostech, on už si vás škatulkuje podle vzhledu. A proto: najděte si styl oblékání, který vám sluší a ve kterém se cítíte dobře. Pokud nemáte ráda sukně a opravdu se k nim nejste schopná přemluvit, pak vám dobrou službu udělají i kalhotové kostýmy. Patříte-li mezi vyznavačky sukní, pak mějte na paměti, že sukně by nikdy neměla být v délce mini, vždy minimálně ke kolenům.

Naučte se sladit detaily, kostkovaná flaušová košile nebude do kostýmku to pravé ořechové, naopak klasickou bílou nic nezkazíte. Na jednání nepatří zelená, žlutá ani oranžová košile. Naopak červenou můžete využít v boji. Myslete i na boty. Okopané špičky a nánosy bahna, jak jste se hnala deštěm na jednání, vám okamžitě sníží reputaci. Mějte v kabelce vždy po ruce mokré kapesníky, které vám poslouží nejen k hygieně, ale i jako rychlá utěrka na boty. Doplňky volte jednoduché, ne příliš extravagantní. Stejně jako líčení. Zapomeňte na mastné a neupravené vlasy.

Být dobrou manažerkou**

Být dobrou manažerkou to znamená být aktivní a nebojácná. Naučte se ovládat strach. Za každé situace mějte pod kontrolou své emoce. Výbuch a následná sprška nadávek, za které by se nemusel stydět, ani otrlý zednický přidavač vám jistě dobrou pověst nevybudují. Buďte rozhodná a sebejistá. Jedině tak se stanete rovnocennou partnerkou, se kterou budou ostatní rádi jednat.

Předpokladem dobré manažerky je také výborná příprava na jednání. Měla byste mít v malíčku všechny informace o vaší firmě, ale stejně tak i o té, se kterou jdete jednat. Samozřejmostí by měla být po ruce vaše vizitka i pevný stisk ruky, při němž se díváte dotyčnému zpříma do očí.

Více na Ladyzone.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít