Cestovní pojištění České pojišťovny vás zbaví starostí

24. března 2003, 00:00 - admin
24. března 2003, 00:00

Služební cesta. Zejména ta do zahraničí přináší mnoho starostí. Aby ji nezkomplikovalo nebezpečí v podobě úrazu, náhlé nemoci, živelní katastrofy nebo zlodějů, právě proto je tu Česká pojišťovna. Jedině ta může dát jistotu, že v případě neštěstí vyjdete z těchto nástrah jen s minimální újmou.

Služební cesta. Zejména ta do zahraničí přináší mnoho starostí. Aby ji nezkomplikovalo nebezpečí v podobě úrazu, náhlé nemoci, živelní katastrofy nebo zlodějů, právě proto je tu Česká pojišťovna. Jedině ta může dát jistotu, že v případě neštěstí vyjdete z těchto nástrah jen s minimální újmou.

Pojištění na cesty

Stejně důležité na cestě do zahraničí jako cestovní pas, peníze či šeky je pojištění. Nejen že se nikomu na žádné služební cestě nemusí vyhnout úraz, ale pravděpodobnost akutního onemocnění roste úměrně s kilometry, s nimiž se vzdalujeme od domova. Není žádným tajemstvím, že v zahraničí se i banální zdravotní problém může stát velkou finanční zátěží. Vážné zdravotní komplikace by mohly pracovníka zadlužit na zbytek života. Pobyt v nemocnici ve většině evropských zemí totiž přijde až na 10 000 korun denně, v zámoří to je dokonce ještě mnohem víc - 17 000 korun. Samotné léčení je pochopitelně ještě mnohem nákladnější.

Jak se pojistit?

Pro pracovníka na služební cestě je nejdůležitější pojištění léčebných výloh. Z něho se hradí nezbytné náklady na ošetření při úrazu nebo nenadálém onemocnění, náklady na přepravu do nejbližšího zdravotnického zařízení i převoz do místa trvalého bydliště. Součástí tohoto pojištění je asistenční služba, jejíž pracovníci pomohou každému, kdo se v zahraničí dostal do složité situace. Na telefonické zavolání 24 hodin denně 365 dní v roce poskytnou okamžitou pomoc a vyřeší problém na místě. Před zahájením služební cesty, ať již je v tuzemsku, nebo směřuje do zahraničí, lze sjednat také úrazové pojištění. Lze se tak vyvarovat finanční závislosti jak v době nezbytného léčení úrazu, tak v případě, že úraz zanechá trvalé následky. Z tohoto pojištění Česká pojišťovna vyplácí plnění pozůstalým, jestliže úraz skončí smrtí pojištěného. Pojištění odpovědnosti za škodu občana zbaví všechny pracovníky, vyjíždějící na služební cesty, nepříjemných starostí v okamžiku, kdy v cizině něco neúmyslně rozbijí, poškodí, zničí nebo někoho neúmyslně zraní. Škody totiž za něj poškozenému uhradí Česká pojišťovna. Je důležité pamatovat i na pojištění cestovních zavazadel. To umožní získat náhradu za poškozené, zničené nebo ukradené věci, které s sebou měl pracovník na cestách. Je velkou výhodou, že všechny tyto druhy pojištění si klient může sjednat v jedné pojistné smlouvě.

Pojišťovna myslí nejen na stávku, ale i na únos

A další výhoda? Z pojištění může klient dostat náhradu až 5000 Kč za mimořádné dodatečné náklady na přepravu v ekonomické třídě do místa, kde bude možné pokračovat v cestě podle původního plánu. A to i v případě, že pojištěný zmeškal odjezd veřejného dopravního prostředku, kterým měl odcestovat z České republiky, kvůli dopravní nehodě motorového vozidla nebo vlaku, kterým cestoval na místo určené k odjezdu, nebo kvůli živelné události. Stejný nárok vzniká také v případě, že došlo ke zrušení nebo zkrácení linek veřejné dopravy z důvodů předem neohlášené stávky. Při únosu letadla, jímž klient cestoval během zahraniční cesty, je pojištěnému poskytnuto odškodnění za zadržení 5000 Kč denně, maximálně však 20 000 korun.

Rychlé pojištění po telefonu

Všichni, kteří potřebují rychle vyjet na služební cestu do zahraničí, si mohou snadno a rychle sjednat cestovní pojištění po telefonu. Stačí, když vytočí bezplatnou informační linku 800 133 666 a nahlásí údaje potřebné k uzavření smlouvy. Kurýr pak doručí pojistnou smlouvu na požadovanou adresu. Tato služba se zatím týká pouze obyvatel Prahy a Brna. Smlouvu lze rovněž uzavřít prostřednictvím internetových stránek České pojišťovny na adrese www.cpoj.cz. Cestovní pojištění lze sjednat na počkání po předložení pasu a zaplacení pojistného na všech příslušných pracovištích České pojišťovny ještě i v den odjezdu. Této možnosti je možné využít i na letišti v Praze Ruzyni denně včetně sobot a nedělí od 7.00 do 22.00 hod.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Opera Dev umožňuje zpřehlednit nabídku se seznamy otevřených a zavřených stránek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít