Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek. Na dovolenou neodletělo 200 klientů - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek. Na dovolenou neodletělo 200 klientů

, čtk,
Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek. Na dovolenou neodletělo 200 klientů
Zdroj: čtk

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek, na dovolenou do Bulharska a Řecka tak neodletělo 200 klientů. Všichni klienti, kteří byli v zahraničí, se již vrátili.

RS Tour na sebe vyhlásila úpadek v pátek 10. srpna. „Důvodem problémů, do kterých se naše společnost dostala, jsou neuhrazené faktury od našich odběratelů po splatnosti,“ uvedl na webu jednatel CK Roman Šimek.

„Všichni klienti RS Tour dostali informaci minimálně den před plánovaným odjezdem. Snažili jsme se zmírnit stresové situace a poskytnout maximální podporu klientům zkrachovalé cestovní kanceláře,“ řekl generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser.

V době úpadku bylo několik desítek klientů v zahraničí, převážně v Bulharsku a Řecku. Ti se již do Česka vrátili. Komunikace se zástupci RS Tour je podle pojišťovny korektní a pojišťovna pracuje na co nejrychlejším vypořádání pojistného plnění.


Průvodci nám řídí dovolenou už 260 let. Na některá „zpestření“ klienti do smrti nezapomenou

 Turisté, ilustrační foto


Cestovní kancelář RS Tour ročně pořádala zhruba tisíc zájezdů, patřila spíše mezi menší subjekty na trhu.

V červnu letošního roku zkrachovala ústecká cestovní kancelář Brouk. Podle majitele nebyla schopna hradit závazky vůči klientům ani dodavatelům.

Největším krachem cestovní kanceláře za poslední roky byl pád Tomi Tour v červenci 2009. CK při krachu nechala v zahraničí zhruba 3400 lidí, dalších téměř 15 tisíc klientů mělo koupeno zájezd.

Přečtěte si také:

Neobjevené ráje aneb Ověřené tipy na místa bez davů turistů

Turisté, z Prahy ven, velí ministerstvo

Vzor národně socialistické dovolené znovu ožívá. Němci opravují areál Prora na Rujáně