Český realitní fond ZFP koupil budovu v Budapešti - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Český realitní fond ZFP koupil budovu v Budapešti

, lem, tre,
Český realitní fond ZFP koupil budovu v Budapešti
Zdroj: vacigreens.hu

ZFP realitní fond, který je ovládán společností ZFP Investments se sídlem v Praze, koupil jednu z budov administrativního centra Váci Greens v Budapešti. Celou kancelářskou budovu si pronajímá společnost General Electric.

Český investiční fond, který ovládá skupina českých a slovenských finančníků, chce nákupem maďarského centra expandovat i mimo Českou republiku.

„Akvizicí budovy Váci Greens C jsme nejen získali do portfolia fondu mimořádně kvalitní projekt pronajatý exkluzivnímu nájemci, ale současně jsme dosáhli příznivé geografické diverzifikace mimo Českou republiku,“ uvedl Peter Lukáč, místopředseda představenstva ZFP Investments.

Budova C Váci Greens s plochou téměř 20 tisíc metrů čtverečních stojí v jedné z nejvyhledávanějších obchodních lokalit v Budapešti. Budova byla postavena belgickou developerskou společností Atenor.

Nájemcem budovy Váci Greens C je společnost GE Infrastructure Hungary Holding ze skupiny General Electric, která působí v oblastech výzkum, vývoj a výroba leteckých motorů a kogeneračních jednotek, výzkum a vývoj softwaru či ve finančnictví.

Váci Greens je v pořadí pátou administrativní budovou v portfoliu ZFP Investments. Fond, do kterého investují kromě hlavních akcionářů také veřejní zájemci, dosáhl v listopadu 2016 hodnotu majetku ve výši 3,7 miliardy korun.

Za ZFP Investments stojí skupina investičních poradců ze ZFP Akademie. Slovenské investiční poradenství je řízeno předními manažery z regionálních bank a pojišťoven. Dlouholetý předseda představenstva Peter Brudňák je generálním ředitelem NN Životní pojišťovny a bývalým šéfem Pojišťovny Poštovní banky. Místopředseda představenstva Peter Lukáč pracoval v managementu Uniqua pojišťovny. Zakladatel ZFP Akademie Vladimír Poliak je aktivní v 17 slovenských společnostech s působností od pojišťovnictví až po vinařství či pivovarnictví.

Čtěte také:

NEPI a Rockcastle se spojují v realitního obra

Accolade postaví v polské Bydhošti průmyslový park za tři čtvrtě miliardy

Investice do komerčních nemovitostí vzrostly na pět miliard