Český design obdivovali v Dánsku

23. října 2010, 03:34 - Ivana Třosková, specialistka CzechTrade
23. října 2010, 03:34

V dánské Kodani se v srpnu konal druhý ročník nábytkářského veletrhu CODE. Mezi více než stovkou vystavovatelů se neztratily ani české firmy, které představily svou produkci na společném stánku připraveném proexportní agenturou CzechTrade.

Foto: Mminterier

Na konci srpna představil areál Bella Center v Kodani to nejlepší z evropského designu, nábytku, bytových doplňků, osvětlení, textilu a technologií na veletrhu CODE. Nejedná se o komerčně zaměřenou akci, ale především o místo, kde vzájemná osobní setkání přispívají k utváření budoucích designových trendů. Proto se zde prezentují nové produkty, technologie, metody i nová pravidla.

Letošní druhý ročník byl, co se výstavní plochy i návštěvnosti týče, menších rozměrů, o české firmy však projevilo zájem mnohem více profesionálů z řad nákupčích a skandinávských společností než v loňském roce. CODE 2010 vidělo přes 3 800 návštěvníků, z nichž více než 90 procent byli profesionálové. Vystavovalo na něm 112 designérských firem. Mezi nimi byl například ve Skandinávii dobře známý Magnus Olesen či světově proslulá nábytkářská společnosti Natuzzi.

Český design byl zastoupen osmi společnostmi prezentujícími své originální výrobky na společném stánku připraveném agenturou CzechTrade. „Design i skandinávské země patří do ohniska zájmu naší společnosti, z toho důvodu považujeme veletrh v Kodani za přínosný. CzechTrade má navíc všechny personální i organizační předpoklady podpořit export českých produktů do zahraničí, a to včetně průmyslových výrobků či spotřebního zboží. Vzájemné kontakty mezi firmami s podobnou orientací směrem k designu určitě také patří k velkému plusu společné účasti,“ říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia, která v Dánsku předvedla originální květináče navržené designérem roku 2009 Janem Čtvrtníkem.

Firma Kazeto, která je stálým dodavatelem IKEA, nabídla novou kolekci interiérových doplňků potažených látkami s originálními a svěžími vzory. Velký zájem návštěvníků vzbudila moravská společnosti MMINTERIER, výrobce vysoce designového sedacího nábytku, za který již získala několik prestižních ocenění. Majitel společnosti Miroslav Maňas po skončení veletrhu uvedl: „Hlavním cílem naší účasti bylo uspět na skandinávském trhu a zájem o naše produkty splnil tyto naše ambice.

Dále se na expozici CzechTrade představili Magnum Parket, Dřevojas, Moodoo, Ateh a sklářský designér Martin Žampach. Vystavovatelé i návštěvníci CODE potvrdili, že český design byl i ve velké konkurenci nepřehlédnutelnou součástí dánského svátku designu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít