„Český Davos“ v Kostelci: revoluce práce je tu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

„Český Davos“ v Kostelci: revoluce práce je tu

, red,
„Český Davos“ v Kostelci: revoluce práce je tu
Zdroj: Archiv MF

Změna globální ekonomiky, schopnost reakce států na překotný vývoj, nové trendy či zánik tradičních odvětví. To budou témata druhého ročníku „českého Davosu“. Konference organizovaná platformou Altereko se za účasti předních znalců tuzemské ekonomiky koná ve dnech 8.-9. listopadu.

Globální ekonomika se mění 10krát rychleji a s 300krát větší razancí než v době průmyslové revoluce, tvrdí studie McKinsey Global Institute. Neschopnost států na to reagovat způsobila příklon k nesystémovým silám, který novodobé demokracie nepamatují. Svět jako takový pak v důsledku těchto a souvisejících megatrendů zažívá disrupci zpochybňující mnohé osvědčené postupy a vítězné obchodní modely, v důsledku čehož je potřeba obměnit arzenál znalostí a dovedností vedoucích k úspěchu.

Druhý ročník „českého Davosu“ proto nabídne dva dny inspirativních diskuzí a praktických tipů, jak se s potřebou „resetu intuice“, o níž mluví McKinsey, a obecněji s nastupujícím abnormálem vyrovnat. Přední domácí experti doplnění o zahraniční VIP se zaměří na výzvy a příležitosti dané měnícími se nároky na vzdělávání a trh práce v 21. století.

Mezi řečníky se objeví například bývalý šéf České spořitelny a zakladatel platformy 6D Pavel Kysilka, ekonom a filozof Tomáš Sedláček, ředitel EGAP Jan Procházka či hlavní analytik České spořitelny David Navrátil.

Podrobnější informace o akci včetně kompletního seznamu panelistů hledejte na altereko.info

Ohodnoťte tento článek
Diskuze