Česko už našlo talent

31. května 2012, 12:49 - (red)
31. května 2012, 12:49

palubní deník

Odbártování železnice

Na jednání vedení strany minulé úterý chtěli véčkaři původně řešit, kdo se stane nástupcem Josefa Dobeše v čele školství, nakonec se ale pohádali o dopravě. Podle informací Palubního deníku se totiž prohlubují rozpory mezi Vítem Bártou a ministrem dopravy Pavlem Dobešem, který odmítá plnit všechny superguruovy pokyny. Do toho se ještě přidává neřiditelná střela Tomáš Jarolím, který by rád urval jakoukoli významnou a dobře honorovanou funkci ve státní správě pro sebe. Poslední spor se týkal Pavla Habarty, pověřeného šéfa Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), a také doplnění dozorčí rady Českých drah (ČD). Habartu pověřil řízením podniku Bárta ještě jako ministr v září 2010, protože se Habarta kvůli nedostatečné praxi nemohl stát ředitelem. Dobeš by se ho rád zbavil, ale naráží na Bártův tvrdý odpor. Na superguruovu stranu se přidal i místopředseda Jarolím, který se neúspěšně snažil dostat do dozorčí rady Severočeských dolů, kde narazil na veto ministra financí Kalouska. Nově by tedy rád usedl v dozorčí radě ČD („rád bych si posvítil na Žaludu,“ řekl Palubnímu deníku), Dobeš ho ale ani tam jmenovat nechce.

Bubák s klíčem

Zatímco MF Dnes předminulý pátek vypustila přepisy nahrávek Romana Janouška s Pavlem Bémem a na pondělí slibovala pokračování o zákulisí převzetí developerské firmy Navatyp (dnes Prominecon), investiční skupina Natland ve Špindlerově Mlýně hostila mezinárodní mistrovství ČR ve sjezdovém lyžování. Hlavní cenu předával prezident Václav Klaus s Peterem Kuchárem, šéfem Promineconu, který dnes patří do portfolia Natlandu. Vzhledem k tomu, že se coby o skutečných vlastnících Promineconu (a vlastně celého Natlandu) dlouho spekuluje o Janouškovi s Tomášem Hrdličkou, na což je šéf Natland Group Tomáš Raška téměř alergický, bylo zajímavé sledovat, jak se bude v kontextu zveřejněných i slibovaných odposlechů chovat. Pokud by se Raška snažil skrývat nervozitu, mohl by se zdárně uživit i v herecké branži. Kromě několika přiznaných obchodů s Janouškem v minulosti stále trval na svém. Odposlechy ohledně Navatypu ho prý nezajímaly, protože se vše odehrálo dávno předtím, než Natland firmu získal. Jak moc jsou blízké vazby na Hrdličku, se ukáže zřejmě brzy. Kvůli potížím firem spojovaných s Petrem Sisákem a Vladimírem Kroužeckým (Borsay, E Side Property) může Natland brzy čelit požadavku starosty Prahy 10 Milana Richtera na 200 milionů zapůjčených městskou částí Sisákovu Key Investements. Hrdlička údajně Richterovi slíbil, že když bude potřeba, Natland zaplatí. Pokud se tak nestane, bude to zřejmě znamenat nejen konec dosud Hrdličkovi naprosto loajálního starosty, ale také další části pověstí o šedé eminenci z Prahy 10.

Za Óčko zpívá Wolde

Mediální skupina Mafra se rozhodla vyměnit generálního ředitele své hudební televize Óčko. Po devítiletém šéfování předal Jiří Balvín otěže stanice Štěpánu Woldemu, majiteli produkční firmy Media One a donedávna i řediteli mediální agentury Atmedia. Ta prodává reklamní čas menším tematickým kanálům a shodou okolností i Óčku. Otázkou zůstává, s jakým úkolem Wolde na ředitelskou pozici nastupuje. Mafra nekomentovala, zda má za úkol dotáhnout prodej televize (během posledního roku o Óčko projevilo zájem několik subjektů z mediální branže, například Lagardere či TV Barrandov). Jisté je jen to, že z vedení Óčka odchází poslední mohykán pionýrských začátků této ryze české hudební televize poté, co ji vloni opustil Balvínův kamarád Hynek Chudárek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít