České potravinářské firmy se představily v Izraeli a Palestině - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

České potravinářské firmy se představily v Izraeli a Palestině

, CzechTrade,
České potravinářské firmy se představily v Izraeli a Palestině
Zdroj: CzechTrade

Zahraniční kancelář CzechTrade v Tel Avivu a Jeruzalémě zorganizovala ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Tel Avivu, Styčným úřadem ČR v Ramalláhu a za podpory Ministerstva zemědělství ČR misi českých potravinářů, spojenou s jejich představením 26.-28.11.2019 na mezinárodním potravinářském veletrhu v Izraeli a prezentací včetně B2B jednání 29.11.2019 v Palestině.

Firmy Semix Pluso, Deva Nutrition, Emco , Simandl, Nutricius a Garden Praha úspěšně představily na veletrhu Israfood svoji produkci místním potencionálním partnerům. Ačkoliv je poměrně těžké se prosadit v ostré konkurenci na náročném izraelském trhu, a to i vzhledem ke složitým požadavkům na certifikaci a tlaku na ceny, české firmy zde obvykle nevítězí cenou, ale vysokou kvalitou, vlastnostmi své produkce a schopností vyhovět specifickým požadavkům zákazníků.

Přestože v Palestině není situace pro český export nijak růžová, vyvolala nabídka našich firem nebývalý zájem mezi místními obchodníky. O možnosti zde uspět svědčí i přítomnost českého zboží na trhu (nejen na Západním břehu, ale dokonce i v Gaze), a to nejen veleúspěšných škodovek, ale již i některého potravinářského a agrárního zboží (instantní nápoje, energetické nápoje, chmel, slad atd.).

  Česká expozice na mezinárodním potravinářském veletrhu v Izraeli

Účastníci mise se nejen lépe zorientovali v místních podmínkách a požadavcích potencionálních klientů, ale vzhledem k reakcím místních partnerů je pravděpodobné, že některým našim firmám se podaří přetavit potencionální zájem v reálný export.

Zástupci zúčastněných firem vysoce ocenily spolupráci všech tří rezortů (MPO, MZV a MZe) a jimi poskytnutou pomoc při průniku na tyto relativně složité trhy.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze