České podnikatelky budou soutěžit už počtvrté

03. června 2011, 13:33 - Profit, TZ
03. června 2011, 13:33

Zakladatelské společnosti Mazars a Agentura Helas dnes oficiálně zahájily čtvrtý ročník soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP. České podnikatelky budou opět soutěžit ve třech kategoriích „Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí“, „Cena GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka“ a „Výjimečný růst firmy“.

Foto: OČP

Zajímá nás životní filosofie, ale i manažerské a obchodní metody žen, které jim pomohly dosáhnout úspěchu. Chceme jim vyjádřit uznání a využít jejich příkladu pro podporu všech žen ať už aktivně činných, či těch, které sbírají odhodlání a sílu ke svým prvním či dalším novým projektům,“ říkají zakladatelky projektu Jana švenková a Helena Kohoutová.

„Podle průzkumu, který jsme si nechali udělat v GE Money Bank koncem minulého roku se ukázalo, že v České republice podniká dvakrát méně žen než mužů. GE Money Bank se podpoře žen v podnikání věnuje dlouhodobě a na globální úrovni již v téměř deseti zemích světa, včetně České republiky. A těší nás, že je tu soutěž, která pomáhá představovat veřejnosti nové ženské podnikatelské vzory,“ říká Jarmila Plachá, ředitelka marketingu GE Money Bank.

Účastníkem soutěže může být pouze osoba, která splňuje tři základní kritéria: osoba je český občan – žena, je 100% majitelkou společnosti a její společnost byla založena nejpozději k 1. lednu 2007 (obchodní společnosti a podnikatelky, které vedou povinně podvojné účetnictví dle Zákona č. 563/1991 Sb. o účetnictví) a její společnost byla založena nejpozději k 1. lednu 2007.

Do soutěže může být česká žena nominována: na základě finanční analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České republice (100% vlastněné ženou a s počtem zaměstnanců více než 10 osob) zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní společnost, specialista na rating a scoring firem, CCB-Czech Credit Bureau, a. s. Vítězka předchozích ročníků se může do soutěže přihlásit nejdříve za následující 3 roky (příklad: vítězka ročníku 2008 se může přihlásit nejdříve v roce 2011).

Do soutěže se může česká žena přihlásit i z vlastní iniciativy (např. díky inzerci soutěže v médiích). Přihláška do soutěže je uvedena na webové stránce oceneniceskychpodnikatek.cz. Firma musí splňovat požadovaná kriteria soutěže a dále poskytnout účetní výkazy za poslední čtyři uzavřené roky, které budou přílohou registrace. Tyto údaje budou dále analyzovány. Termín pro podání veřejných přihlášek je možný do 21. září 2011 do 12hod.

Z databáze letos vzešlo 9.894 potencionálních kandidátek. Po další selekci dle kritéria existence finanční závěrky na sbírce listin a současně z počtu zaměstnanců od 10 výše bylo vybráno 196 semifinalistek.“, říká Ing. Pavel Finger, člen představenstva CCB – Czech Credit Bureau.  „Z dalších statistik obecného charakteru vyplývá, že počet nalezených žen podnikatelek vedených jako FOP – fyzická osoba podnikatel a zaregistrovaných jako plátce DPH  je cca 55 000. Oproti tomu mužů je registrovaných plátců DPH 255 000. Počet žen vlastnící alespoň nějaký majetkový podíl ve firmách je v současnosti  102 485,“ dodává.

Ženy podnikatelky se příliš nepouštějí do kalných vod státních zakázek, podíl potencionálních kandidátek soutěže OCP na státních zakázkách zveřejněných v systému ISVZ za rok 2010 činil pouze necelé půl procento, zatímco jejich podíl na celkovém počtu firem je kolem tří procent.

V rámci soutěže budou uděleny ceny v těchto kategoriích:

V první kategorii „Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí“ budou uděleny ceny za první až třetí místo v podkategoriích malá společnost (10 – 24 zaměstnanců), střední společnost (25 – 99 zaměstnanců) a velká společnost (100 a více zaměstnanců).

Druhá kategorie „Cena GE Money Bank – Výjimečná podnikatelka“ bude vyhodnocena bez ohledu na počet zaměstnanců. Bude udělena jedna cena. Patronem ceny je GE Money Bank, která je generálním partnerem soutěže.

Třetí kategorie „Výjimečný růst firmy“ hodnotí výjimečný růst činnosti firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které se firma nachází. Patronem této ceny je společnost MasterCard, která je hlavním partnerem soutěže.

Jako pracující žena a matka vím, že ženy podnikatelky zaslouží obdiv už jen za skloubení náročného pracovního a rodinného života. Pokud navíc stojí taková žena v čele firmy, která ve třech po sobě jdoucích letech dosahuje výjimečného růstu, nemělo by toto úsilí a úspěch zůstat bez povšimnutí. Proto nás těší, že můžeme být partnery právě této kategorie, “ říká Eva Kárníková, obchodní ředitelka pro rozvoj obchodů MasterCard Europe v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku.

Soutěž byla založena v roce 2008. Jejím cílem je podpora českých žen, podnikatelek. Umožňuje ocenit ženy jako osobnosti a poukázat na významné projekty nebo inovace v různých oborech, které české firmy pod jejich vedením přinášejí na český nebo evropský trh. Klade si zároveň za cíl vyzdvihnout a šířit úspěchy žen dosažené v podnikání při respektování nepsaných mravních norem vzájemného obchodu.  „Jsme velmi rády, že jsme v letošním roce mohly zahájit spolupráci s občanským sdružením Nejsi na to sama, institucí, která má za cíl pomáhat ženám  s rakovinou prsu,“ říkají zakladatelky projektu.

Členové poroty letošního ročníku soutěže (v abecedním pořadí):

Dana Bérová,    konzultantka v oblasti informačních a komunikačních technologií a soukromá investorka a patronka OCP 2011

RNDr. Alena Bartoňová,     jednatelka a ředitelka společností GrECo International, s.r.o. a Top-Pojištění.cz s.r.o.

Eliška Haškova Coolidge,        ředitelka Coolidge Consulting Services

Ing. Pavel Finger, MBA,         člen představenstva CCB – Czech Credit Bureau

Vlastimil Harapes,        baletní mistr, čestný předseda Českého hnutí Speciálních olympiád

Hana Hikelová,            ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu

Ing. Eva Kárníková, MBA        Business Leader, Business Development CEE, MasterCard Europe

MUDr. Libor Kment,    plastický chirurg, spoluvlastník Kliniky plastické chirurgie Esthé, a.s., zástupce primáře Kliniky plastické chirurgie Fakultní nemocnice na Bulovce

Helena Kohoutová,         ředitelka a jednatelka Agentury Helas s.r.o, zakladatelka dámského klubu                Cosmopolitan

Executive Helas Ladies Club, spoluzakladatelka soutěže OCP

Pavlína Kvapilová,        zástupkyně ředitele divize  ČT Nová média

Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.,     předseda představenstva International Chambre of Commerce, člen NERV, předseda  správní rady ČSA,  předseda představenstva společnosti EEIP, a.s.

JUDr. Jan Mejzlík,        advokát, Advokátní kancelář Novický & Mejzlík

Jan Mühlfeit,            Chairman Europe Microsoft Corporation

Ing. Hana Pavlištová,     ředitelka ČIA - ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, víceprezidentka Česko-německé obchodní komory

Jarmila Plachá,            Chief Marketing Officer a členka Senior Managementu GE Money Bank, a.s.

Dita Stejskalová,            Managing Partner Ogilvy Public Relations Prague

Eva Svobodová, MBA,        Generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Ing. Jana švenková,         partnerka Mazars Audit s.r.
o, spoluzakladatelka soutěže OCP

Více informací o soutěži naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATLEK – OCP 2011 proběhne 1. listopadu v prostorách panoramatické restaurace ZOOM v Kongresovém centru Praha.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít