České dráhy

17. února 2010, 12:54 - mgr. Rita Kindlerová
17. února 2010, 12:54

Krátce mgr.

Vedení projektové kanceláře Českých drah, a tedy i vedení a koordinace transformačních projektů podniku, se ujala Martina Mannová, která do tohoto postu zamířila z mezinárodní poradenské společnosti Roland Berger Strategy Consultants. Do transformace podniku Mannová přináší řadu zkušeností z oblasti projektového řízení, kterým se ve své poradenské činnosti zabývá již čtrnáct let včetně spolupráce s Českými drahami v oblasti strategie a vývoje železniční dopravy.

Cemod-CZ Novým generálním ředitelem zásilkové společnosti Cemod-CZ (dříve známé pod názvem Magnet) je Petr Wagner. Ve funkci vystřídal Danu Hořeňovskou, která do června zůstane předsedkyní představenstva této firmy.

ZVVZ Milevský výrobce vzduchotechniky ZVVZ má nového generálního ředitele. Stal se jím Lukáš Vlašaný (35), dosavadní ředitel Koh-i-nooru Mladá Vožice. Ve funkci nahradil Miroslava Kulihu, který ji zastával od loňského srpna a musel odstoupit ze zdravotních důvodů. Další změny nastaly v představenstvu ZVVZ, jehož novým členem, a poté i předsedou, se stal Stanislav Kázecký, který v čele představenstva nahradil Petra Babulíka. Stanislav Kázecký v ZVVZ působil jako generální ředitel, byl také předsedou dozorčí rady ČEZ a prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde dosud působí jako viceprezident pro oblast zahraničních vztahů.

Generali Pojišťovna Miroslav Řezník (35) se stal novým ředitelem útvaru externích partnerů Generali Pojišťovny. Ve funkci nahradil Miroslava Tesaře, který z Generali odešel na konci loňského roku. Řezník zahájil kariéru ve společnosti Unilever a poté pracoval čtyři roky v Komerční bance a IKS. Roku 2000 nastoupil do České pojišťovny.

Armáda ČR Velitelem pozemních sil české armády byl jmenován plukovník Štefan Kaleta (51). Nahradil Miroslava Žižku, který se v lednu stal zástupcem náčelníka generálního štábu. Nového velitele do funkce jmenoval ministr obrany Martin Barták. Kaleta dosud působil v sekci rozvoje druhů sil generálního štábu, kde zastával úřad ředitele odboru pozemních sil. Předtím téměř pět let velel 7. mechanizované brigádě.

AAA Auto Novým finančním ředitelem skupiny AAA Auto je dosavadní zástupce generálního ředitele a zastupující šéf financí Jiří Trnka (34), který nahradil Jana Baráka, který z AAA odešel. Trnka nastoupil do společnosti AAA Auto v roce 2004. Předtím pracoval ve společnostech Continental Teves a Škoda Auto.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů…
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber vypustí do ulic 24 tisíc aut bez řidiče
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít