Česká PSJ chce stavět letiště v ruském Saratovu za 7,5 miliardy - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Česká PSJ chce stavět letiště v ruském Saratovu za 7,5 miliardy

, Tomáš Lemešani, Petr Třešňák,
Česká PSJ chce stavět letiště v ruském Saratovu za 7,5 miliardy
Zdroj: čtk

Stavební společnost PSJ se uchází o stavbu letiště v ruském Saratovu, přístavním městě na Volze. Firma chce navázat na zkušenosti z Nižného Novgorodu, nejdřív však musí uspět v konkurenci 20 firem.

„O zakázku na vybudování letiště v ruském Saratovu usilujeme. Rádi bychom takto navázali na výstavbu Terminálu mezinárodního letiště Strigino v Nižném Novgorodu. Tuto zakázku za 2,76 miliardy rublů (1,16 miliardy korun) jsme završili v květnu 2016,“ potvrzuje pro Euro.cz mluvčí PSJ Miroslav Fuks.

Do tendru, jehož nabídková část byla uzavřena minulý týden, se mělo zapojit až 20 zájemců. Mimo PSJ a domácích subjektů mezi nimi byly také turecké a italské firmy.

Český zájemce nechce během soutěže prozradit ani odhadovanou cenu zakázky. Projekt, který má být financován ze soukromých zdrojů, však podle ruských médií pohltí asi 278 milionů eur, tedy asi 7,5 miliardy korun.

Čtěte také:

Unistav se v Rusku podílí na výstavbě továrny za 2,7 miliardy

 Výroba PET lahví

Objekt s rozlohou 23 tisíc metrů čtverečních má tvořit odbavovací hala, prostory pro nákladní dopravu a s tím související zázemí jako parkoviště, inženýrské sítě, chodníky či silnice.

Pro PSJ nejde o neznámý terén. Na východě realizuje nejen infrastrukturní projekty. „V současné době dokončujeme generální dodávku závodu na výrobu rajčatové pasty v městečku Zavolžskoe. Zároveň pracujeme na druhé etapě závodu Kronospan v Ufě,“ říká Fuks.

PSJ vznikla v roce 1990 a postupně se zařadila k největším stavebním skupinám v Česku. Celkové výnosy konsolidované Skupiny PSJ Holding B.V. za rok 2015 dosáhly 9,13 miliardy korun. Holdingové uskupení PSJ pokrývá široké spektrum pozemního stavitelství, developmentu, exportních aktivit, vybraných stavebních řemesel a dodávek technologií.

Čtěte také:

Jeden z největších hráčů ve stavebnictví propouští. Kvůli nepovedené zahraniční expanzi

Boj o státní operu: tendr na její opravu skončil u regulátora

Pavel Páral: Neobyčejné kouzlo podpory exportu


Ohodnoťte tento článek
Diskuze