Česká pošta vypsala tendr na správce informačních technologií. Hodnota zakázky přesahuje 790 milionů - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Česká pošta vypsala tendr na správce informačních technologií. Hodnota zakázky přesahuje 790 milionů

, čtk,
Česká pošta vypsala tendr na správce informačních technologií. Hodnota zakázky přesahuje 790 milionů
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Česká pošta hledá firmu, která bude spravovat její informační a komunikační technologie (ICT). Stamilionovou veřejnou zakázku vypsala pošta na konci loňského roku a zájemci se mohou do tendru přihlásit do 10. února. Na výběrové řízení dnes upozornily Hospodářské noviny (HN), podle kterých přesahuje hodnota zakázky 790 milionů korun za čtyři roky.

Správce informačních a komunikačních technologií pošta hledá formou takzvaného soutěžního dialogu. „Z důvodu povahy a složitosti poptávaných služeb plyne, že veřejnou zakázku nelze zadat bez projednání možných řešení s potenciálními dodavateli,“ napsala pošta v zadávací dokumentaci.

Zájemci o zakázku musí nejprve doložit doklady prokazující jejich kvalifikaci. V další fázi pošta bude vyjednávat se čtveřicí uchazečů, z jejichž finálních nabídek vybere vítěze. „Celý proces veřejné zakázky bude trvat zhruba jeden rok,“ řekl HN mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Vítěz soutěže by měl začít poskytovat poště služby ve druhém až třetím čtvrtletí příštího roku. Smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou. „Zadavatel předpokládá možnost ukončení nejdříve po uplynutí 48 měsíců ode dne zahájení poskytování služeb outsourcingu,“ uvádí zadávací dokument.

Česká pošta čeká na splacení dluhu 3,3 miliardy korun od státu. Propustí až 7000 lidí

 Zleva generální ředitel České pošty Roman Knap, ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš

Pošta zakázku vypsala 30. prosince. Termín pro podání přihlášek původně stanovila na 3. února, později lhůtu o týden prodloužila. Podle experta na veřejné zakázky Jana Lašmanského, kterého citují dnešní HN, je lhůta pro tak rozsáhlou zakázku napjatá. „Obecně jde o zakázku velmi naddimenzovanou, s velmi přísnou a složitou kvalifikací. Určitě by si tedy zasloužila lhůtu pro přípravu žádosti o účast delší než takřka minimální,“ řekl.

Česká pošta se v roce 2018 dostala do miliardové ztráty. Vedení připravilo plán restrukturalizace, do roku 2021 se chce vrátit k zisku v řádu desítek milionů korun. Zároveň hodlá během šesti let snížit počet pracovních míst o 7000 ze současných 30 tisíc. Nahradí je moderními technologiemi.

Čtěte také:

Česká pošta znovu nabízí bývalý klášter na Smíchově. Požaduje 353 milionů korun

Lidé nadávají i na konkurenci, říká Roman Knap. Česká pošta se chystá na modernizaci

Hamáček chce České poště ztrojnásobit příspěvek z rozpočtu. Dostávala by 1,5 miliardy