Češi mění způsob hotelových rezervací. Pražský startup Mews už má hodnotu přes pět miliard korun - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Češi mění způsob hotelových rezervací. Pražský startup Mews už má hodnotu přes pět miliard korun

,
Češi mění způsob hotelových rezervací. Pražský startup Mews už má hodnotu přes pět miliard korun
Zdroj: CC0 via Pixabay

Možná jste o něm ještě neslyšeli, ale určitě se ho vyplatí sledovat. Pražský startup Mews totiž už teď mění způsob, jakým ubytovací zařízení po celém světě spravují své rezervace, check-iny či jiné požadavky svých hostů.

Jde o mnohamiliardový byznys, a tak není divu, že tento český projekt získal loni v rámci Series B investici ve výši 33 milionů dolarů (zhruba 770 milionů korun) z fondu Battery Ventures. Ještě rok před tím v rámci Series A si došel pro sedm milionů dolarů (zhruba 163 milionů korun). Svou hodnotu tak díky těmto investicím posunul na více než 5 miliard korun a tím se zařadil mezi nejhodnotnější české startupy.

Startup vznikl v roce 2012. Jeho zakladatel Richard Valtr tehdy pracoval jako projektový manažer stavby pražského hotelu Emblem a hledal způsob, jak usnadnit provozní záležitosti okolo ubytovávání hostů. Vsadil na technologické řešení. „Tehdy neexistovala žádná efektivní platforma, přes kterou by se dalo snadno přihlašovat a odhlašovat mimo recepci, objednat si jídlo z hotelové restaurace nebo spravovat aplikace třetích stran. A tak jsem se rozhodl, že ji založím,“ vzpomíná pětatřicetiletý byznysmen.

\"\"

Odbavovací systém Mews dnes využívá více než 1300 ubytovacích zařízení v 55 zemích po celém světě. Společnost má centrálu v Praze, své kanceláře však už rozšířila i do měst jako Londýn, Amsterdam, Barcelona, Paříž, Mnichov, Stockholm, Sydney a nedávno otevřela pobočku v New Yorku. Mews aktuálně zaměstnává zhruba 400 zaměstnanců, z toho polovinu v Praze. Prostřednictvím technologického řešení od Mews si lidé měsíčně objednají ubytování a další služby…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?