Čech na Wall Street. SAB Finance bankéře Lapčíka otevřela kancelář v New Yorku - Euro.cz

Přihlášení

Čech na Wall Street. SAB Finance bankéře Lapčíka otevřela kancelář v New Yorku

,
Čech na Wall Street. SAB Finance bankéře Lapčíka otevřela kancelář v New Yorku
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Největší zprostředkovatel devizových obchodů v Česku SAB Finance dál expanduje. Poté, co otevřel kancelář v Londýně, nyní oficiálně působí i na newyorské Wall Street. Bankéř Radomír Lapčík, jemuž SAB Finance patří, je v hlavním městě finančního světa aktivně přítomen od letošního dubna.

Zlínský patriot Radomír Lapčík dál pokračuje v zahraniční expanzi. Jeho cílem je, aby jeho společnost obchodující s devizami pokryla největší světové měny. „Zahraniční expanze SAB Finance pokračuje v dalších zemích. V dubnu letošního roku bylo založeno zastoupení společnosti SAB na Wall Street v New Yorku s názvem SAB NY LLC,“ řekl webu Euro.cz Lapčík s tím, že analyzuje trh ve Spojených státech jak z hlediska obchodních příležitostí, tak z hlediska regulace.

Jedná se o třetí zahraniční kancelář SAB Finance, která ročně smění měny v objemu zhruba 200 miliard korun zejména pro české firmy a zahraniční firmy působící v Česku. V roce 2017 začala firma operovat ve Velké Británii, kde působí v administrativní budově zvané okurka (180metrová budova v londýnské City, neformálně je známá jako Gherkin.).

Ve stejném roce Lapčík koupil také malou banku FCM Bank na Maltě za více než 200 milionů korun, kde pracuje tým asi dvaceti lidí. Plánem Lapčíka je vydělávat na modelu směny deviz, kdy bude nabízet výhodnější kurzy než tradiční banky.

„Jako první oslovujeme nadnárodní firmy, které jsou našimi klienty už teď v Česku. Už nyní jednáme s čínskými bankami, abychom pro klienty dokázali zajistit platby do druhého dne. Dalším směrem jsou pak Spojené státy. Pak budeme schopni působit celosvětově,“ dodává Lapčík.

SAB Finance loni podle Lapčíka vydělala zhruba sto milionů korun, přičemž výrazně investovala. Lapčík také s 9,81procentním podílem patří k největším akcionářům Trinity Bank, kterou založil v šestadvaceti letech jako Moravský peněžní ústav.

Rozhovor s Radomírem Lapčíkem čtěte v aktuálním vydání týdeníku Euro.