Cashbot umí řešit potíže spojené s dlouhou splatností faktur - Euro.cz

Přihlášení

Cashbot umí řešit potíže spojené s dlouhou splatností faktur

, Jana Pohunková,
Cashbot umí řešit potíže spojené s dlouhou splatností faktur
Zdroj: Cashbot
Komerční sdělení

Neočekávané výdaje jsou černou můrou každého podnikatele. Pokud navíc bojuje s problémem dlouhé splatnosti faktur a jeho finance jsou už tak napjaté k prasknutí, může to být pro podnikání vážný problém. Na trhu je nyní služba Cashbot, která takové situace umí řešit. Je určena především živnostníkům a malým a středním podnikatelům. Se svým týmem ji vytvořil Marek Hejdušek.

Proč jste se rozhodli přijít na trh právě s tímto produktem?

Z našich praktických zkušeností jsme věděli, že na trhu je řada především menších firem, které mají kvůli dlouhé době splatnosti svých faktur potíže s udržením svého byznysu a některé kvůli tomu dokonce zkrachují. Také pro firmy, které postupně budují svoje podnikání na zelené louce a musí velkou část zisku investovat do rozvoje, je dlouhá splatnost faktor skutečným strašákem. Jejich finance jsou velmi zranitelné.

Na trhu už řada podobných produktů existuje – v čem je ten váš nový?

Ano, na trhu již před Cashbotem existovaly cesty, jak problémy s dlouhou splatností řešit. Většina z nich je ale pro menší a rozvíjející se firmy nedostupná. Banky jim většinou nepomohou a pro faktoring jsou příliš malé. My jim pomoct dokážeme. Navíc velmi jednoduše, nemáme složitou administrativu, jsme rychlí a flexibilní.

Pokud malý podnikatel nebo živnostník nemá peníze na účtu, ale stále musí platit mzdy svým zaměstnancům a další pravidelné výdaje, jak takovou situaci může řešit?

Příliš možností nemá, všechny jsou navíc krátkodobé a k ničemu dobrému nevedou. Může samozřejmě sáhnout do svých úspor. Ty ale jednou dojdou, navíc by je mohl investovat do něčeho, co jeho byznys dále rozvíjí. Další možností je platit faktury po splatnosti. Podle nedávného průzkumu jedné banky je každá 10. faktura zaplacena po splatnosti. Podnikatelé přiznávají, že zpožďování plateb za faktury cíleně využívají jako nástroj řízení hotovosti. Takový stav není myslím dobrý pro nikoho.

Mají obecně malí a střední podnikatelé povědomí o tom, jak dobře řídit své finance? Jaké máte s tímto zkušenosti?

Bohužel ne. Pod tlakem každodenní reality nemají na nějaké velké finanční plánování čas. Nemají také peníze na finanční poradce, účetní a další experty, které mají vetší firmy a korporace. My se jim v oblasti finančního plánování snažíme radit, ale všechny samozřejmě obsáhnout nedokážeme.

Pojďme tedy na samotný Cashbot. Pro koho je určen?

Jde především o malé a střední firmy, kterým odběratelé platí v delších lhůtách splatnosti, nebo živnostníci, kteří dostávají zaplaceno až po měsíci práce. Jsou to firmy ze sektorů, jako jsou stavebnictví, zdravotnictví nebo autodoprava, ale také podnikatelé v oblastech s velkým vlivem sezonnosti, jako jsou velkoobchod a zemědělství, a také rostoucí firmy, jejichž růst nestíhají banky financovat. Dokážeme profinancovat faktury již od tří tisíc korun.

Pokud se podnikatel rozhodne Cashbot využít, co má konkrétně udělat?

Může využít online registraci a na www.cashbot.cz vyplnit informace o společnosti, zadat své kontaktní údaje, podepsat smlouvu a nahrát dokumenty. K online registraci potřebuje pouze dva doklady totožnosti, výpisy z účtu a asi půlhodinu času. Vyplněnou registraci do 24 hodin posoudíme a stanovíme rámcový limit k čerpání. Pokud preferuje osobní přístup, není problém si sjednat schůzku kdekoliv v ČR přes náš web nebo na čísle 840 939 495.

Kolik budou služby Cashbotu případného zájemce stát?

U poplatku vždy záleží na výši a délce financování a rizikovosti dané transakce. Zpravidla je to jedno až dvě procenta měsíčně z financované částky. Platí se pouze poplatek za konkrétní financování, nemáme žádné další skryté poplatky jako například za zřízení účtu, vedení účtu, rezervaci zdrojů a podobně. Pokud tedy Cashbot podnikatel nevyužívá, nic ho nestojí.