Canon: Rok 2011 a 2012 v oblasti dokumentových skenerů

10. února 2012, 16:53 - Profit, kmb
10. února 2012, 16:53

Organizace si uvědomují, že chytřejší přístup a detailní promyšlení toho, jak dokumenty vstupují do jejich byznysu a jak jsou postupně zpracovávány, může díky vyšší efektivitě přinést významné úspory nákladů.

Foto: Canon

V roce 2011 jsme zaznamenali oživení a růst trhu se skenery a přístroji pro elektronické snímání dokumentů. Bankovní instituce a finanční a vládní sektor v době ekonomické recese výrazně omezovaly nebo zcela rušily řadu projektů. Nelehká situace se velmi výrazně dotkla právě těchto organizací, což mělo dopad na trh se zpracováním dokumentů. Pro mne osobně byl minulý rok obdobím, kdy se mnoho malých a středních podniků, stejně jako korporací, začalo vážně zajímat o to, jak jim nové technologie mohou pomoci v racionalizaci a optimalizaci podnikových procesů,“ říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize skenerů společnosti Canon CZ

Zkrácení času potřebného pro zpracování dokumentů, jakými jsou zákaznické faktury, objednávky anebo prodejní smlouvy, může výrazně vylepšit cash-flow, což představuje zejména pro menší podniky kritický parametr. Organizace nemusejí pouze zkracovat lhůty splatnosti, mohou platit svým dodavatelům rychleji, čímž ve výsledku dosáhnou na slevy z fakturovaných částek.

Organizace častěji skenují dokumenty v geograficky rozptýlených pobočkách. Ve stejný čas mobilní a vzdálení pracovníci skenují dokumenty přímo do centrálních informačních systémů. “Je to efektivnější, než je do kanceláří centrály převážet a následně zpracovávat. Podobný postup nepřináší pouze úsporu času, ale rovněž snižuje riziko ztráty dokumentů nebo jejich nežádoucích změn. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat,“ pokračuje Jiří Jedlička a dodává: “Pro organizace, které se pokoušejí zdokonalit a optimalizovat toky svých informací, představuje elektronické snímání dokumentů nejvýznamnější první krok v tomto procesu. Přímým napojením na podnikové sítě a systémy a do cloudových aplikací a technologií mohou skenery a multifunkční zařízení přinést podnikům a pracovním skupinám významnou konkurenční výhodu.“

Společnosti budou v roce 2012 pokračovat v přejímání webových a cloudových technologií. Průmysl elektronického snímání dokumentů s tím musí počítat. Podniky začnou vyžadovat kompatibilitu s cloudovými aplikacemi a z tohoto důvodu i s čímkoli dalším, co přinesou vývojáři v blízké budoucnosti. Výrobci hardwaru musí úzce spolupracovat s producenty softwaru, aby byli schopni reagovat na nejnovější vývoj. Jen tak si udrží konkurenceschopnost a nabídnou svým zákazníkům skutečnou hodnotu.

Očekáváme rovněž větší cenovou konkurenci, zejména v tržním segmentu levnějších osobních a týmových skenerů. To je dobrá zpráva pro domácí uživatele, kteří si budou moci dovolit profesionální skenery. Ty jim nabídnou rychlejší a kvalitnější skenovací technologie. Odvětví elektronického zpracování dokumentů jasně pociťuje dopady konzumerizace informačních technologií,“ komentuje Jedlička. Díky novým přístrojům jako jsou iPhone, iPad nebo smartphony a tablety jsou totiž spotřebitelé schopni bez omezení přistupovat k informacím a dokumentům kdykoli a odkudkoli. Tato situace povzbudí další rozvoj trhu stránkových skenerů, jež najdou uplatnění v domácnostech a v domácích kancelářích.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít