BusinessInfo.cz: Exportérům pomáháme najít cestu do světa - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

BusinessInfo.cz: Exportérům pomáháme najít cestu do světa

, Jakub Procházka, BusinessInfo.cz,
BusinessInfo.cz: Exportérům pomáháme najít cestu do světa
Zdroj: Jan Rasch/Euro

Chystáte se v budoucnu dobývat zahraniční trhy, rozjíždíte zahraniční obchod právě teď, nebo jste už zkušeným vývozcem? Každému z vás pomáhá zvýšit šance rubrika Exportní příležitosti na portálu BusinessInfo.cz.

Vývoz z České republiky loni poprvé překonal hranici 4,3 bilionu korun. Tuzemští vývozci dosahují od vstupu do EU rekordních čísel každoročně (vyjma krizového roku 2009), export je dnes páteří české ekonomiky. Portál BusinessInfo.cz proto nabízí českým firmám všechny relevantní informace, které jim mohou pomoci při expanzi na zahraniční trhy, a to především v obsáhlé rubrice Zahraniční obchod. Její součástí je i sekce Exportní příležitosti.

Pro zástupce podniků jsou zde k dispozici aktuální online databáze zahraničních poptávek, investičních příležitostí, zahraničních tendrů a projektů a také přehled nabídek produktů a služeb pro české firmy ve světě. Databáze spravuje ten nejpovolanější – státní agentura na podporu obchodu CzechTrade.

Najděte zahraničního partnera jednoduše

V rubrice Zahraniční poptávky najdou čtenáři rozsáhlé online databáze zahraničních poptávek. Měsíčně jde o desítky poptávek firem z celého světa. Jejich zdrojem jsou především zastupitelské úřady ČR či zahraniční kanceláře CzechTrade.

Čtenáři se často ptají, jak se zorien­tovat ve spleti informací o podmínkách pro české vývozce a jejich šancích na jednotlivých trzích. Na portálu BusinessInfo.cz můžete svého obchodního partnera najít jednoduše podle teritoria, kde chcete realizovat váš byznys, podle oboru činnosti, či přímo podle názvu konkrétních výrobků, jež vaše firma nabízí. Vyhledávání v sekci Zahraniční poptávky je jednoduché a přehledné. Každoročně přibývá také tuzemských podniků, které se rozhodnou pro přímé investice či akvizice v zahraničí. Pro ně je určena další sekce Zahraniční investiční příležitosti.


Čtěte více o exportních příležitostech na portálu BusinessInfo.cz


Mapa přiblíží šance na byznys

V rubrice Zahraniční projekty a tendry najdou čtenáři online přehled aktuálních projektů a tendrů. Zdrojem jsou světové databáze, ale také již zmíněné obchodně-ekonomické úseky velvyslanectví a zahraniční zastoupení CzechTrade. Příležitost zúčastnit se výběrových řízení a prosadit se ve světě dávají českým firmám giganti jako například CERN. Zahraniční společnosti nabízejí českým partnerům také hotové výrobky či služby. Jejich seznam s podrobnými informacemi najdete v rubrice Databáze zahraničních nabídek.

Neméně důležitou součástí rubriky Exportní příležitosti, jež představuje pro české vývozce neocenitelnou pomoc, je dnes pravidelně aktualizovaná mapa oborových příležitostí. Ta identifikuje perspektivní obory na zahraničních trzích vhodné pro české podnikatele a představuje unikátní nástroj podpory ekonomické diplomacie. Zaměřuje se především na sektory s nevyužitým potenciálem – bere totiž v úvahu nejen kapacity na straně českého vývozu, ale také strukturu a specifika jednotlivých trhů. Jinými slovy vám poradí, kde a kdo bude mít ve světě o vaše produkty či služby největší zájem.

PDF verze květnového čísla magazínu Export a podnikání ke stažení

Ohodnoťte tento článek
Diskuze