Business jetem z Kunovic do Cannes

28. srpna 2006, 00:00 - (eha)
28. srpna 2006, 00:00

LUFTHANSA Létající podnikatele se německá Lufthansa snaží nalákat na nový exkluzivní produkt. Jde o flotilu business jetů, které nabízejí pohodlí privátního cestování po Evropě. Létají z malých letišť jako jsou Vodochody, Pardubice nebo moravské Kunovice.

LUFTHANSA Létající podnikatele se německá Lufthansa snaží nalákat na nový exkluzivní produkt. Jde o flotilu business jetů, které nabízejí pohodlí privátního cestování po Evropě. Létají z malých letišť jako jsou Vodochody, Pardubice nebo moravské Kunovice.

Flotila Lufthansa Private Jet létá ve spolupráci s největším provozovatelem soukromých letadel NetJets a klientům nabízí lety do více než tisícovky destinací v Evropě. Kromě toho působí i v USA, Asii a zemích Středního východu. Nově rozšířila své služby do Ruské federace. Jak název napovídá, jedná se o nabídku pronájmu tryskových letadel pro privátní účely, na míru ušitou pro konkrétní potřeby zákazníků.

Výhody této služby ocení především ti, kteří potřebují přepravit z nejbližšího možného i menšího letiště, odkud není možné pravidelné letecké spojení nabídnout, bez nutných přestupů a v čase, který si sami určí. Službu mohou využít také ti, kteří přiletí obvyklým mezinárodním spojem Lufthansy na letiště v Mnichově nebo ve Frankfurtu. Tam na ně již čeká tryskové letadlo typu Cessna Citation Excel či Cessna Citation Bravo. Na delší lety se mohou nově využít také stroje Hawker 800 XP a Falcon 2000, které mají dolet mezi 4600 a 5100 kilometry. K letadlům se dostanou speciálním vozem s řidičem a rovněž imigrační procedurou a bezpečnostní a celní kontrolou projdou bez jakéhokoli zdržení.

PRO SEDM LIDÍ Letouny jsou určeny maximálně pro sedm cestujících a k nerušené práci nabízejí nejvyšší pohodlí s technickým zázemím, například datové přípojky, elektrické zásuvky a satelitní telefony. Ceny letů v rámci Lufthansa Private Jet se odvíjejí od tarifního pásma a typu stroje a zahrnují výhradní užití celého letounu minimálně jedním cestujícím.

Službu mohou využít také cestující z České republiky a Slovenska, a to i z menších letišť jako jsou Pardubice, Přerov, Vodochody, Kunovice nebo Piešťany. Golfisté si například mohou zaletět z Prahy do St. Andrews nebo z Karlových Varů na Mallorku či Menorku za 13 250 eur (ceny jsou počítány pro sedm osob). Filmoví fanoušci jistě uvítají možnost přímého letu z Prahy do jinak těžko dostupného Cannes s cenou přepravy 8500 eur. Milovníkům jachtingu se s touto službou přiblížila populární Olbia, cena pronájmu celého letounu pak nepřesáhne 11 tisíc eur.

DVOJNÁSOBNÉ BONUSY

Program Star Alliance Company Plus, který lze využít i při cestách business jetem, umožňuje získat za jeden úsek letu hned dvě výhody najednou. Firmy mohou těžit z vynaložených nákladů na cestování sbíráním Company Plus bodů a samotní cestující mohou sbírat míle do svých individuálních věrnostních programů Miles & More. Vedle společností Lufthansa, LOT Polish Airlines, United Airlines a Austrian Airlines se do něj zapojily také další člen Star Alliance, Scandinavian Airlines (SAS) a švýcarský SWISS.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Tento pátek bude svátek
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít