Budoucnost je v jedné univerzální kartě

10. února 2009, 13:25 - Michal Kučera
10. února 2009, 13:25

...

Jednou z obchodně nejzajímavějších skupin jsou studenti vysokých škol. Často sice nemají peněz nazbyt, ale jsou velmi perspektivní, protože je většinou čekají dobrá zaměstnání a nadprůměrné platy. Firmám se proto vyplatí předcházet si co největší procento z nich. „Námi vydanou studentskou kartu ISIC vlastní v Česku přes 240 tisíc lidí,“ může se chlubit rodilý Novozélanďan Matt East, ředitel společnosti GTS ALIVE. Ta vedle studentských karet nabízí i obdobné průkazy pro mládež nebo třeba pro učitele. Firma, kterou East vede, byla dříve součástí společnosti GTS international, jež se před více než rokem rozdělila na tři samostatné subjekty.

EURO: Jak atraktivními zákazníky jsou studenti? EAST: Je to z obchodního hlediska nesmírně zajímavá skupina. Studenti nemívají mnoho zodpovědnosti ani peněz, ale mají hodně času a jsou velmi flexibilní. To se postupně mění s tím, jak dospívají a začnou pracovat. Ztrácí flexibilitu, ale začnou vydělávat a díky svému vzdělání jsou dobře placení. Stávají se z nich lídři trhu. Proto je pro firmy podstatné naklonit si studenty co nejdříve a vytvořit u nich určitou loajalitu. Velké bohaté společnosti se tak často snaží nabízet studentům co nejlepší nabídky, aby u nich zůstali i v budoucnu.

EURO: Budete se více soustřeďovat i na studenty základních nebo středních škol? EAST: Určitě. Před třemi lety jsme za podpory Magistrátu hlavního města Prahy zahájili program pro studenty středních škol, který je založen na podobném modelu jako ten pro univerzitní studenty. Ve spolupráci s jejich školami poskytujeme karty, jež slouží jako ISIC a zároveň jako školní průkaz umožňující využívání služeb v rámci školy – vstupy do budov, stravování či výpůjčku knih v knihovně. Do projektu se již zapojilo více než 70 pražských škol.

EURO: Kolik kategorií karet nabízíte? EAST: Jsou v podstatě čtyři. Nejznámější z nich je ISIC, což je jediná mezinárodně uznávaná studentská identifikační karta na světě. Dostanete ji ve 120 zemích a Česká republika patří v počtu vydaných karet ke světové špičce. Existuje také varianta pro žáky základních škol, dále karta ALIVE, která je určena mládeži do 26 let – především tedy těm, kteří nestudují. Pro učitele je v nabídce karta ITIC. Ke všem se ale vztahuje podobné portfolio výhod, i když u některých karet je jejich rozsah trochu větší.

EURO: Která z těchto karet je nejpopulárnější? EAST: Určitě ISIC. Tu má kolem 240 tisíc uživatelů. Mládežnickou kartu má něco přes 25 tisíc lidí a učitelskou asi dvanáct tisíc.

EURO: Vidíte možnosti rozšíření spektra služeb, jejichž využívání karty umožňují? EAST: Zde je velký prostor. Karty ISIC mají v podstatě tři funkce. Za prvé identifikují člověka jako studenta. Potom mu poskytují přístup k síti slev a jiných výhod a za třetí jsou tu výhody kombinované. Spolupracujeme s 23 veřejnými vysokými školami a s více než 80 středními školami v celé republice, jejichž studenti kartu využívají pro interní služby v rámci školy. V Praze ISIC navíc funguje i jako „tramvajenka“. Ale hledáme cesty, jak tuto multifunkčnost ještě rozšířit, například ve vztahu k platebním kartám. Jednáme teď se společností MasterCard o možnostech rozšíření funkcí karty, která by sloužila zároveň i jako platební karta. To již nyní někde umožňuje takzvaná UNIkarta, jež se vydává ve spolupráci s Komerční bankou.

EURO: Které typy slev studenti nejvíce využívají? EAST: Každý rok děláme průzkumy, které výhody jsou nejoblíbenější, a loni to vyhrál Skiareál Špindlerův Mlýn. Následuje síť Pizzerií Einstein, což je dlouhodobě jeden z nejvyužívanějších benefitů mezi pražskými studenty. Na předních příčkách jsou také letní hudební festivaly či knihkupectví Neoluxor a síť kin Village Cinemas.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Připravte si lyže. NaSvah.cz vám najde nejlepší střediska v Česku a na Slovensku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít