Brněnská AZ Tower mění majitele. Nejvyšší českou budovu koupil Natland - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Brněnská AZ Tower mění majitele. Nejvyšší českou budovu koupil Natland

, čtk,
Brněnská AZ Tower mění majitele. Nejvyšší českou budovu koupil Natland
Zdroj: čtk

Brněnský mrakodrap AZ Tower, který je nejvyšší budovou v zemi, má nového majitele. Od společnosti Couf trade advokáta Jana Pavelky ho koupila investiční skupina Natland, píše dnešní vydání deníku E15. Hodnota obchodu nebyla zveřejněna. Podle listu mrakodrap v poslední době změnil vlastníka několikrát.

Koupi 111 metrů vysoké budovy potvrdil majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška. „Naše investiční skupina získala kontrolu nad sto procenty společnosti AZ Tower, a to odkupem podílu i pohledávek za společností AZ Tower od firmy Couf trade,“ řekl deníku E15.

Nový majitel plánuje renovaci budovy, která má zvýšit úroveň služeb. Podle Rašky je to nutný předpoklad pro zlepšení ekonomické výkonnosti objektu, který zaostává za svým potenciálem.


Holanďan na Cihlářce: Komárek nechá přebudovat bývalé papalášské sanatorium

 Ze SANOPZ se stane 39 bytů, nová klinika a rehabilitační centrum


Brněnský mrakodrap AZ Tower byl slavnostně otevřen v červnu 2013. Budovu postavila jihlavská stavební firma PSJ, která byla i jedním z investorů projektu. PSJ je od loňského dubna v konkursu.

V poslední době se majitel mrakodrapu změnil několikrát, uvádí E15. Ještě na konci roku 2018 ho podle obchodního rejstříku vlastnila firma Properity brněnského podnikatele Jiřího Maršálka a nizozemské společnosti PSJ Holding. Loni v červnu už coby vlastník AZ Tower vystupovala podle dostupných dokumentů kyperská společnost Bokasion Trade. O dva měsíce později se jako nový majitel AZ Tower dala zapsat firma Couf trade, kterou ovládá advokát Pavelka.

Čtěte také:

Praha uvažuje o koupi sídla České pošty, ta ji však nenabízí

PSJ Invest prodala Main Point na Pankráci. Korejská společnost zaplatí tři miliardy korun

Miliardový obchod: Českomoravská Nemovitostní koupila budovu Crystal na Vinohradech

Českomoravská Nemovitostní koupila od miliardáře Skaly budovu na Václavském náměstí