Britské firmy hledají v Česku obchodní partnery

03. října 2011, 16:29 - Profit, TZ
03. října 2011, 16:29

Obchodní mise z regionu Yorkshire & the Humber přitom zahrnuje firmy z různých oborů od minerálek po software.

Foto: Profimedia.cz

Do Česka dnes dorazila obchodní mise z Velké Británie, konkrétně z regionu Yorkshire & the Humber. Mise je složená ze zástupců firem, které hledají v Česku obchodního partnera – vesměs pro prodej svých výrobků v Česku. Nové obchodní možnosti se tak otevírají například pro zájemce o prodej specializovaného vybavení pro zdravotnická zařízení, minerální vody, software pro obuvní a oděvní maloobchod či pro poskytovatele manažerských školení a poradenství. Kromě individuálních schůzek s potenciálními českými partnery a organizacemi z celé ČR bude program mise zahrnovat i večerní společenskou recepci na Britském velvyslanectví pořádanou velvyslankyní Sian MacLeod.

Obchodní misi pořádá kancelář organizace UK Trade & Investment z regionu Yorkshire & the Humber ve spolupráci s obchodním oddělením Britského velvyslanectví v Praze. Mise navazuje na úspěšné předchozí návštěvy firem z tohoto regionu z posledních let. Zástupcům britských firem bude v rámci obchodní mise představen český trh, jednotlivé průmyslové sektory a příležitosti na českém trhu. Tyto přednášky budou mít na starosti experti obchodního oddělení Britského velvyslanectví. Celá obchodní mise bude trvat do 6. října.

Konkrétní britské firmy, které se obchodní mise účastní, a jejich nabídka českým subjektům:

ARC Stainless (UK) Ltd (www.arcstainless.com) se zabývá výrobou nerezového nábytku pro skladování a dezinfekci lékařských přístrojů, zejména endoskopických, jenž je určen pro endoskopické a jiné operační sály. Společnost hledá obchodního partnera, který by měl zájem výrobky prodávat na českém trhu.

Blue Keld Springs Ltd (www.bluekeld.co.uk) je výrobcem vysoce kvalitní minerální vody, včetně ochucené, dodávané ve skle a v PET lahvích. Společnost hledá obchodního partnera, který dodává do sektoru Horeca nebo velkoobchod s vínem, který by měl zájem prodávat minerální vodu, jako doplňkový sortiment k vínu. Současné exportní trhy společnosti Bleu Keld Springs Ltd: Bahrain, Čína, Dánsko, Francie, Guernsey, Hong Kong, Lotyšsko, Malta, Polsko, Rusko, Švédsko, Maledivy, Nizozemí.

Marsden Weighing Manufacturing Ltd (www.marsden-weighing.co.uk) vyrábí širokou škálu osobních vah pro zdravotnická zařízení (od miminek po dospělé, např. též váhy instalované do sedacího nábytku). Firma hledá v ČR obchodního partnera pro dlouhodobou spolupráci. Společnost nemá v ČR zájem o prodej laboratorních vah, které prezentuje na internetových stránkách. Všechny výrobky jsou od roku 2003 opatřeny tzv. samoověrovacím certifikátem (self-verification status), kterým váhy opatřuje přímo výrobce. Tyto certifikáty jsou platné v celé EU. To dovoluje firmě dodávat certifikované váhy rychleji, ve srovnání s konkurenčními výrobci.

Visual 2000 (www.visual-2000.com) nabízí firemní software a aplikace, se specializací na obuvní a oděvní maloobchod a butiky. Společnost by na český trh ráda vstoupila prostřednictvím partnera z oblasti distribuce a systémové integrace, který by spolupracoval na dalším vývoji/kompletaci či dodávala přímo maloobchodníkům v oblasti obuvi a oděvů.

Ocurem (www.ocurem.com) se zabývá poradenstvím a odborným školením v oblasti metod a nástrojů strategického řízení nákupu.  Odborné kurzy slouží k osvojení dovedností v této oblasti a mohou být, mimo jiné, přípravou na zkoušku Certified Institute of Purchasing and Supply (CIPS). Společnost hledá partnery, kteří by mohli mít zájem v této oblasti spolupracovat. Jedná se především o velké firmy se strategickým řízením nákupu.

LD Associates Training & Development (www.ldcoaching.co.uk) je tréninkové centrum, jež poskytuje celou řadu zajímavých manažerských školení zaměřené na rozvoj lidských zdrojů. Zabývá se rovněž coachingem a mentoringem. Firma by ráda navázala nové kontakty, a to jak mezi českými či mezinárodními a nadnárodními společnostmi, tak poskytovateli manažerských školení.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít