Boj o Čecha. Regiony se snaží přilákat tuzemské hosty - Euro.cz

Přihlášení

Boj o Čecha. Regiony se snaží přilákat tuzemské hosty

,
Boj o Čecha. Regiony se snaží přilákat tuzemské hosty
Zdroj: Shutterstock

Regiony utrácejí miliony korun, aby nalákaly domácí návštěvníky.

Plavba lodí okolo hradu Loket, muzeum Moser, Motýlí dům a skvělá prohlídka centra Becherovky spojená s ochutnávkou a přednáškou o historii slavného receptu. To vše můžete absolvovat zdarma při zakoupení dvoudenní karlovarské regionální karty v hodnotě sto korun, její běžná cena je přitom 650 korun.

Nouzový stav vyhlášený v rámci boje proti koronavirové epidemii paralyzoval velkou část tuzemské ekonomiky, cestovní ruch nevyjímaje. Řada Čechů letos v důsledku úsporných, ale i hygienických opatření nevycestuje za hranice a bude celé léto trávit doma. Regiony proto odstartovaly přetahovanou o české turisty. A neváhají do ní investovat velké peníze.

O krok napřed

Týdeník Euro přináší několik tipů, kam se letos vyplatí podívat. A začínáme Karlovými Vary. Coby lázeňské město totiž patří k nejpostiženějším. A také má jednu z nejpropracovanějších nabídek různých výhod. Kraj na rozdíl od vlády s podporou domácího cestovního ruchu neotálel a s nevídaně atraktivní pobídkou přišel jako jeden z prvních.

Karlovarská regionální karta otevírá volný vstup na 40 místech, na mnoha dalších pak znamená padesátiprocentní slevu. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které dovolená obvykle znamená pořádný průvan v peněžence. Dvoudenní karta čtyřčlennou rodinu běžně přijde na 1400 korun, nyní zaplatí jen čtyři stovky.

Kromě výše popsaných lokalit může držitel karty zajít zdarma do aquacentra v Karlových Varech či Františkových Lázních, má volný vstup do hradu a zámku Bečov, může zdarma jezdit vláčkem, autobusem, trolejbusem či lanovkou v Karlových Varech i Mariánských Lázních. Vedení kraje tato injekce do turismu přišla…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?