Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Víte, jak sedět, aby vám práce nezničila zdraví?

Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují naše zdraví. To sice všichni…

Podzimní novinky na silnici od 1.10.2018

Přichází podzim a měli bychom připravit naše vozidlo na studenější období. Kromě změny…

Podnikání s s.r.o. s sebou přináší mnohé výhody

Jestliže už nějaký ten pátek podnikáte jako osoba samostatně výdělečná činná, možná je…

Bezúročné rychlé půjčky: Většinou jsou výhodné, ale…

Komerční sdělení

Dostali jste se do nelichotivé finanční situace? Určitě v tom nejste sami, problémy se bohužel nevyhnou žádnému z nás. Tímto tvrzením vás sice můžeme do jisté míry uklidnit, nicméně ve skutečnosti vám bude k ničemu. Mnohem důležitější je aktuálně najít spolehlivou půjčku, jejímž prostřednictvím byste vše vyřešili. Na trhu se jich nyní nachází hned několik. Poskytovateli přitom mohou být banky anebo nebankovní společnosti. Na tom, jaké zvolíte, až tolik nezáleží.

Velmi důležitá je vždy charakteristika konkrétního úvěru. O tom byste měli vědět prakticky všechno. Největší chybou totiž bývá, když si někdo půjčku vezme bez jakéhokoli rozmyslu a neřeší, kolik peněz ve finále přeplatí. Vybrat si v současné době lze také bezúročnou půjčku. Jak ji poznáte? Většinou je označována jako první půjčka zdarma. Je skutečně tak výhodná? Opravdu vůbec nic nezaplatíte?

Zcela bez poplatků to nebude

Na půjčce oproštěné od poplatků i ekonomicky ne příliš vzdělanému člověku na první pohled něco nesedí. Kdyby věřitelé poskytovali pouze takovéto finanční produkty, s největší pravděpodobností by se neměli šanci uživit! Jedná se proto prakticky o jakýsi druh promo akce, která má navnadit dlužníky k uzavření úvěrové smlouvy. Půjčka tedy bezúročná je. Pokud si půjčíte třeba 4000 korun, vrátíte věřiteli stejný obnos a 1 korunu navíc. Ta se platí za ověření bankovního účtu žadatele.

Při dodržení podmínek je úvěr výhodný

Velký pozor si musíte dát na dodržení daných podmínek, jež si klade věřitel. Jsou samozřejmě všechny zakotvené v úvěrové smlouvě. Zjednodušeně řečeno, budete nuceni půjčenou částku splatit v daném termínu. Nejčastěji jde o dobu 14 dnů, případně 1 měsíce. Jestliže se tak nestane a vy peníze nevrátíte, nastanou vám krušné časy. Proto si prostudujte, do jaké doby je nezbytné sumu poskytovateli uhradit. Právě z těchto situací totiž poskytovatelé nebankovních půjček profitují. Pokud tedy víte, že částku nebudete schopni vrátit včas, požádejte si o prodloužení termínu splatnosti. Zdarma to ale nebude. Na účet věřitele budete muset poslat například 1000 korun a on vám prodlouží splatnost o dalších 14 dní, případně jinou dobu. Vy pak vrátíte celou sumu. Pokud si tedy půjčíte 4000, zaplatíte poskytovateli 1000 korun za prodloužení splatnosti a následně oněch 4000 korun a poplatek 1 korunu.

Kolik si lze bezúročně půjčit?

Celková suma, již si lze půjčit, bývá individuální. Každý poskytovatel zkrátka nabízí jinou maximální finanční částku. Většina z nich poskytuje sumu pohybující se v maximu kolem 8 000 korun. Na trhu ale dokonce najdeme i jednoho věřitele, který je schopen za daných podmínek nabídnout až 35 000 korun. Vždycky ovšem platí to, že si musíte od konkrétní společnosti půjčovat úplně poprvé. U opakovaných služeb se již s bezúročnou půjčkou setkat nelze!

Pro koho jsou bezúročné půjčky určeny

V podstatě pro každého, kdo splní podmínky, jež si konkrétní poskytovatel bude klást. Může jich být hned několik. Jen pro upřesnění, nejčastěji se jedná o:

- potvrzení výše pravidelného příjmu žadatele,
- absenci záznamu v registru dlužníků,
- zástavu nemovitého či movitého majetku,
- přítomnost ručitele.

Půjčit si u některých společností mohou i podnikatelé. Jako záruku své bonity uvádějí zaplacené faktury za období posledního měsíce.

A co ostatní výhody?

Hlavní předností bezúročné půjčky je poskytnutí peněz bez nezbytnosti splácet něco navíc. Oproti jiným úvěrům tak ušetříte na poplatcích. Druhou velkou výhodou je fakt, že jsou poskytovány expresním způsobem. Většinou se tak děje prostřednictvím vyplnění online formuláře přímo na stránkách věřitele. Ten následně potenciálního klienta kontaktuje a obě strany se dohodnou. Velkou devízou je i rychlost zaslání peněz na účet žadatele. Mnohdy je realizována půjčka ihned. Mnozí věřitelé to zkrátka zvládnou i za několik minut či hodin po oboustranném podpisu úvěrové smlouvy. Často dávají záruku, že peníze pošlou do 24 hodin. Ostatní výhody jsou ryze individuální. Jednat se může například o:
- poskytnutí půjčky bez nahlížení do registru,
- sepsání velmi jednoduché, krátké a přehledné smlouvy,
- expresní poskytnutí peněz v řádu minut.

Porovnání věřitelů je nezbytné!

Ač se na první pohled může zdát, že situace je jednoznačná a při vaší schopnosti splácet se rychlá půjčka zdarma vždy vyplatí, rozhodně si porovnejte několik takovýchto finančních produktů. Učinit tak můžete bez větších problémů přímo srovnáním podmínek na stránkách věřitelů, anebo online na specializovaných nezávislých portálech, jako je například financer.com.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Finance
Samoplátci budou platit více na zdravotním pojištění
8 nejčastějších chyb při vytápění, které zvyšují účet za teplo
Co je dobré vědět o příspěvku na bydlení?
Dnes slavíme 17. listopadu, obchody zůstanou otevřené
Hypoteční sazby letí nahoru. Ceny bytů poprvé vystoupaly nad 3 miliony
Auta
Jawa Made in India: z východu se vrací kývačka i pérák
Test Mercedes-Benz eSprinter: Vysoké napětí
Octavia Cup trochu jinak. Lamborghini připravuje seriál pro závodní verzi modelu Urus
Jak řídit na sněhu: Představujte si, že vám vůbec nefungují brzdy
Jak funguje pohon všech kol? Existuje 6 různých koncepcí
Technologie
Kilogram už nebude jako dřív. Vědci změnili jeho definici
Unikl Ryzen 7 3700U. APU Picasso je refresh Raven Ridge, nebude mít architekturu Zen 2
Office 2019 a Office 365 pro domácnosti za nejnižší ceny [Black Friday]
Lepší kontrola nad aktualizacemi a snímání oken [Windows Insider]
Velký přehled slev na Černý pátek 2018 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče