Bezosův šťastný týden. Šéf Amazonu na konci ledna zbohatnul o téměř 200 miliard - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bezosův šťastný týden. Šéf Amazonu na konci ledna zbohatnul o téměř 200 miliard

,
Bezosův šťastný týden. Šéf Amazonu na konci ledna zbohatnul o téměř 200 miliard
Zdroj: Profimedia.cz

Jmění aktuálně nejbohatšího muže světa Jeffa Bezose se v samém závěru uplynulého týdne významně navýšilo. Šestapadesátiletý Američan vydělal podle informací CCN během jediného okamžiku přibližně osm miliard dolarů, tedy částku rovnající se zhruba 183 miliardám korun.

Za tento impozantní výsledek vděčí Bezos svému Amazonu, který během uplynulého čtvrtku zveřejnil přehled hospodářských výsledků za poslední tři měsíce roku 2019. Zisk společnosti v inkriminovaném období dosáhl na hranici 3,3 miliardy dolarů (cca 75 miliard korun) a byl o poznání lepší, než jak analytici z Wall Street původně předpokládali.

Jakmile se tato informace dostala na povrch, přišla adekvátní reakce: ceny akcií firmy vyskočily o více než sedm procent. Zatímco ještě ve čtvrtek večer byly podle zpravodajského webu CNN obchodovatelné za částku 1 870 dolarů za kus, během pátku to bylo již více než dva tisíce.

Zdroj: Trading Economics

Ačkoliv drží Bezos v Amazonu zhruba „jen“ 12procentní podíl, je to dost na to, aby mohl být i nadále považován za nejbohatšího muže planety. Podle agentury Bloomberg se hodnota jeho celkového čistého jmění aktuálně pohybuje na hranici 124 miliard dolarů.

Amazon zpět v klubu bilionářů

Páteční události na akciových trzích měly na tento internetový obchod ještě jeden další veskrze pozitivní efekt. Vrátily totiž Amazon zpět do prestižního „klubu bilionářů“, tedy pomyslné elitní společnosti firem, jejichž hodnota přesahuje hranici jednoho bilionu amerických dolarů. Dalšími čtyřmi podniky, které jej v současnosti tvoří, jsou Apple, Microsoft, Saudi Aramco a Alphabet, tedy mateřská společnost Googlu.

V minulosti Amazon do zmíněného klubu již jednou patřil. Poprvé se zde ocitl v září roku 2018, kdy se stal po Applu teprve firmou, které se něco podobného podařilo. Během loňska se nicméně jeho kapitalizace propadla zpět na hranici 931 miliard dolarů.

Čtěte dále:

Kamerový systém Ring by měl být zrušen, vyzývá zaměstnanec Amazonu

Zaměstnancům Amazonu nevadí, že riskují práci. Dál firmu kritizují za přístup ke klimatu

Američané věří víc Amazonu než policii a vládě. Nejhůře dopadl Hollywood

Bezosův šťastný týden. Šéf Amazonu na konci ledna zbohatnul o téměř 200 miliard
5 (100%) 2 hlasování
Diskuze