Beskydské hotely jsou do konce sezony většinou vyprodané

16. srpna 2004, 00:00 - čtk
16. srpna 2004, 00:00

Provozovatelé horských hotelovýchzařízení v Beskydech mají v letošním létě důvod ke spokojenosti.Teplé srpnové počasí naplnilo jejich ubytovací kapacity více nežnevlídný začátek prázdnin. A díky pořádání zdravotních pobytů čipodnikových akcí budou hotely prakticky obsazené až do podzimu.

Provozovatelé horských hotelovýchzařízení v Beskydech mají v letošním létě důvod ke spokojenosti.Teplé srpnové počasí naplnilo jejich ubytovací kapacity více nežnevlídný začátek prázdnin. A díky pořádání zdravotních pobytů čipodnikových akcí budou hotely prakticky obsazené až do podzimu.Vyplynulo to z dnešního průzkumu ČTK mezi beskydskými hoteliéry.

První týden v srpnu nám nepřijelo asi pět pokojů, teď alemáme plno a jsme obsazení až do 20. listopadu,“ řekl ČTK majitelhotelu Dejmon Josef Milata. Letní sezona pro zdejší personálzačíná podle Milaty posledních šest let už o Velikonocích, kdystartují rekondiční pobyty pro zdravotně postižené seniory z celérepubliky. Beskydský hotel Dejmon je situován na úpatí hory Smrkv obci Čeladná a pojme 45 hostů.

Také malenovický hotel Petr Bezruč se 115 pokoji, který jezasazen do horského údolí nad říčkou Satinou pod nejvyšší horouBeskyd - Lysou horou, zažívá dobrou sezonu. „Ještě pár lidí by sevlezlo a ve srovnání s loňskem je to jen o něco málo horší.Pomáhá nám i pěkné počasí. Zatímco v chladném červenci jsme měliobsazenost 73 procent, teď je to 81 procent,“ řekl ČTK ředitelhotelu Petr Hylský. Míní, že se určitě projevil i vliv květnovéhozvýšení DPH, které i tady zvýšilo ceny jídel o 14 procent.

Podle Hylského má hotel do konce letní sezony 12. záříněkteré termíny plně vyprodané, a to díky konferencím a školením.Petr Bezruč je zaměřen na tuzemské rodinné rekreace a snaží sepodle Hylského ještě vydělat i na zdražení zahraničních zájezdůočekávaného od příštího roku.

Horský hotel Čeladenka v Čeladné už nepřijímá celé rodiny,protože je od letošního roku určen výhradně nejmenším rekreantům.“Vybavením už nesplňujeme standard pro tuzemské rodinné rekreace,takže jsme vsadili na dětskou klientelu,“ vysvětlil ČTK PetrMíček, který má Čeladenku v pronájmu devět let. Hoteliér tvrdí,že zatím nedokáže spočítat, jestli se mu sázka na dětské pobytyvyplatí.

„Doufám, že budeme stejně jako dosud dále přežívat,“ dodal.Za jednu noc hotel podle webových stránek obce Čeladné inkasuje160 korun. Cena za ubytování nezahrnuje rekreační poplatek. Tenje v sezoně 15 korun a mimo ní pět korun.

(čtk)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít