Banky hledají úspory, zbavují se nepotřebných budov - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Banky hledají úspory, zbavují se nepotřebných budov

,
Banky hledají úspory, zbavují se nepotřebných budov
Zdroj: Archiv MF

Realitní inventura, kdy se banky zbavují nepotřebných nemovitostí, pokračuje.

Komerční banka poslala do veřejné dražby historickou budovu v centru Teplic. Nemovitost získá ten, kdo nabídne nejvíc, podmínkou prodeje je, že banka zůstane v nájmu, obsadí asi čtvrtinu z celkové podlahové plochy.

Banka nabízí, že za 800 metrů čtverečních bude platit roční nájem ve výši 1,1 milionu korun na dobu minimálně sedmi let s možností opce až na pět dalších let. Šetří všichni a konkurence není výjimkou.

Úplně stejně se nedávno zbavila své budovy Česká spořitelna na Plzeňsku. Památkově chráněnou nemovitost s podlahovou plochou tisíc metrů čtverečních banka prodala a zůstane v nájmu. Pronajala si jen necelých 400 metrů, za kterých slibuje platit sedm let 360 tisíc korun ročně.

Bankovní domy se v posledních letech zbavovaly nepotřebných nemovitostí ve velkém. UniCredit Bank prodala šestipatrovou budovu v centru Prahy realitnímu fondu Generali. Ani ona se však nestěhuje a zůstala v nájmu. Stejný scénář pak měl i prodej sídla Komerční banky, která zpeněžila obří nemovitost o rozloze 16 tisíc metrů čtverečních v pražské ulici Na Příkopě.