Baník se bankrotu nebojí

05. června 2009, 12:21 - ing. Miroslav Tryner
05. června 2009, 12:21

Ostravskému klubu s vymáháním pohledávek pomůže ČMFS

To, o čem se spekulovalo celé fotbalové jaro, již vyšlo na povrch. Za tragickými výsledky Baníku a pádem ze špičky I. Gambrinus ligy na místo deváté nebyla jen sportovní forma hráčů, ale hlavně kondice klubu v oblasti ekonomické. Zástupci Baníku však pro týdeník EURO uvedli, že bankrot klubu v žádném případě nehrozí. Proti dluhům 12 milionů korun má prý pohledávky 35 milionů korun a během června by třetina pohledávek měla dorazit.
„Fotbalový klub Baník Ostrava dluží svým dodavatelům i hráčům miliony korun. Jeden z jeho věřitelů, firma Sporttime, již podala na klub fotbalové Gambrinus ligy insolvenční návrh,“ uvedl minulý týden server Lidovky.cz.
Firma, která je výhradním zástupcem italské značky Kappa, dodává od jara 2006 fotbalistům dresy, sportovní oblečení, kopačky a také míče. Podle návrhu na insolvenční řízení se dluh Baníku vůči Sporttime vyšplhal na téměř 3,3 milionu korun. Baník přestal splácet své závazky již v prosinci 2007, napsaly mimo jiné Lidovky.cz.
„Bankrotu se nebojíme. V současnosti uznáváme celkový dluh 12 milionů korun. Z toho 6 milionů dlužíme hráčům na bonusech, druhých 6 milionů je z oblasti provozní. Sem patří i dluh firmě Sporttime,“ řekl týdeníku EURO manažer Baníku pro komunikaci Igor Bruzl.
Dlužnou částku vůči Sporttimu však Bruzl rozporuje: „My uznáváme 2 miliony korun a tuto částku jsme schopni splatit. Čekáme na výrok krajského soudu o insolvenci a spor o případnou výši dluhu budeme řešit právní cestou.“
Pro optimismus ohledně budoucí finanční situace Baníku má Bruzl následující argumenty: „Největší pohledávky máme u rumunského Temešváru a tureckého klubu Galatasaray. Temešvár nám dluží za Lukáše Mageru 700 tisíc eur, Galatasaray v rámci solidarity payment za Milana Baroše 200 tisíc eur. Částky očekáváme do konce června.“
Proč by měly tyto kluby částku nyní zaplatit, když je Baník zatím nebyl schopen vymoci? „Obrátili jsme se na ČMFS s žádostí o pomoc. Oba kluby mají hrát v příští sezoně evropské poháry a nevyřízené dluhy by jim účast mohly hodně zkomplikovat. ČMFS nám přes žádost na UEFA v tomto směru hodně pomůže. Samotný klub má totiž proti jinému týmu a v ještě nedohrané sezoně při vymáhání pohledávek slabé možnosti. Navíc jsme bez problémů dostali licenci od ČMFS pro příští sezonu. To o něčem svědčí,“ zakončuje Bruzl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít