Avast prodá třetinu v analytické divizi Jumpshot. Od britské Ascential inkasuje 1,4 miliardy - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Avast prodá třetinu v analytické divizi Jumpshot. Od britské Ascential inkasuje 1,4 miliardy

, čtk,
Avast prodá třetinu v analytické divizi Jumpshot. Od britské Ascential inkasuje 1,4 miliardy
Zdroj: Avast

Antivirová společnost Avast se dohodla, že za 60,8 milionu dolarů (téměř 1,4 miliardy korun) prodá 35procentní podíl v divizi Jumpshot britské firmě Ascential. Jumpshot se specializuje na marketingovou analýzu chování spotřebitelů na internetu.

Avast si v divizi prozatím ponechá 65 procent, součástí dohody je však opce, díky které by firma Ascential v budoucnosti mohla v Jumpshotu získat většinový podíl.

Avast a zaměstnanci divize si prozatím ponechají podíl 65 procent, součástí dohody je však opce, díky které by firma Ascential v budoucnosti mohla v Jumpshotu získat většinový podíl. Opci na dalších 16 procent divize Jumpshot lze uplatnit v případě splnění některých výkonnostních kritérií, nejdříve však v lednu 2021.

Používáte software od Avastu?

Generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček podle serveru Morningstar vyjádřil přesvědčení, že Ascential je ideálním partnerem, který pomůže divizi Jumpshot posunout se na „další úroveň“ a umožní jí silnější růst i rychlejší vývoj produktů. Vlček do čela Avastu nastoupil na začátku července, ve funkci vystřídal Vince Stecklera, který odstoupil po deseti letech.

Společnost Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG.

Vývoj hodnoty akcií Avastu:


Avast je podle objemu tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za americkou společností Symantec. V České republice Avast zaměstnává 1200 lidí, z toho tři čtvrtiny ve výzkumu a vývoji.

Končící šéf Avastu Steckler: Hrozba Huawei se projeví v krizi

 Vince Steckler

Dále čtěte:

Avastu se daří. Čtvrtletní provozní zisk vzrostl na 2,7 miliardy korun

Zabezpečení státu je tragické, varuje expert na kyberbezpečnost Půlpán

Kryptonadšenec McAfee vede kampaň na prezidenta USA z Havany. Doma neplatil daně