Zájem o respirátory, roušky a dezinfekce na Aukru dramaticky stoupl. Novinkou je zlato - Euro.cz

Přihlášení

Zájem o respirátory, roušky a dezinfekce na Aukru dramaticky stoupl. Novinkou je zlato

čtk,
Zájem o respirátory, roušky a dezinfekce na Aukru dramaticky stoupl. Novinkou je zlato
Zdroj: Stephan Schukz/ Profimedia

Aukční portál Aukro zaznamenal letos v březnu nárůst prodeje roušek, kvalitních respirátorů, dezinfekčních gelů a dalšího zdravotnického materiálu o 74 tisíc procent na zhruba 34 tisíc prodaných kusů. V březnu 2019 se prodalo jen 46 kusů této kategorie produktů. Počet prodejců u zdravotních pomůcek pak meziročně vzrostl o 2374 procent. Rovněž stoupá i zájem o zlato jako bezpečné úložiště peněz, což je na Aukru nový trend.

Kvůli šíření nového typu koronaviru je na trhu nedostatek ochranných pomůcek. Často se nedostávají ani zdravotníkům.

Aukro oznámilo, že v posledních měsících také výrazně narostl počet nově registrovaných účtů. „Svůj podíl na tom má především televizní reklama, počet nových registrovaných ovšem ovlivnilo i zavedení nulové provize pro vybrané kategorie,“ uvedl ředitel Auka Michal Oškera. Aukro zavedlo nulovou provizi od 20. března na elektrozboží, mobilní telefony, GPS, počítače a hry a kategorii podnikání a průmysl. „Od spuštění akce se například v kategoriích Elektro, Mobily a Počítače vystavilo o téměř 30 procent více než minulý rok za stejné období. Ve zmíněných kategoriích vzrostl i počet prodejců, nyní je jich zhruba o 25 procent více než minulý rok ve stejném období,“ dodal Oškera.


Komentář: Otevřená stavidla aneb deficitní Babiš

Jiří Zatloukal
Jiří Zatloukal

Výrazný nárůst prodeje kvůli koronaviru zaznamenaly i další e-shopy. Například prodej notebooků a počítačů v internetových obchodech vzrostl v první polovině března až o 150 procent. O polovinu se pak zvýšil prodej tiskáren. Výrazný nárůst hlásí i obchody rozvážející například potraviny.

Pořídili jste si kvůli koronaviru nějakou zdravotnickou pomůcku?

Podle informací nákupního rádce a srovnávače cen Heureka.cz z tohoto týdne pak Češi začali také skupovat 3D tiskárny. V posledních dnech o ně vzrostl zájem až o 400 procent. Tým Vysokého učení technického v Brně vyvinul ochrannou polomasku, kterou lze vytisknout na běžné 3D tiskárně s technologií modelování z termoplastu, bez použití speciálních materiálů.

Diskuze