Atlantik FT vstoupí do Fischera na podzim

18. srpna 2003, 00:00 - Dana Rybáková
18. srpna 2003, 00:00

S koncem letošní letní turistické sezóny by měla společnost Atlantik FT získat podíl ve firmách Václava Fischera. Ani jedna ze zúčastněných stran však neuvádí podrobnosti tohoto kroku, jako je například přesná výše podílu.

S koncem letošní letní turistické sezóny by měla společnost Atlantik FT získat podíl ve firmách Václava Fischera. Ani jedna ze zúčastněných stran však neuvádí podrobnosti tohoto kroku, jako je například přesná výše podílu.

Síly obou firem by měly být vyrovnané. Václav Fischer se bude zabývat obchodem, Atlantik FT financemi. Ke spekulacím o možném zdražování zájezdů Fischerova mluvčí Věra Kudynová uvedla, že „pokud se situace nezmění, absolutně nepočítáme se zvyšováním cen“. Podotkla však, že záleží na cenách vstupů. Atlantik FT se minulý týden dohodly s pojišťovnou Allianz na způsobu splacení Fischerových dluhů za pojistné. Podle mluvčího pojišťovny Milana Káni Allianz prodlouží pojištění letadlům společnosti Fischer Air. Poté, co předminulý týden uzavřel Atlantik FT smlouvy s největšími Fischerovými věřiteli - Komerční bankou, ČSA a Českou správou letišť - o odkoupení jejich pohledávek za Fischerovou skupinou, vyřešil tak i problém letadel, která bez příslušné pojistky nemohou vzlétnout. CK Fischer už odeslala podle Kudynové i dlužné provize prodejcům zájezdů. Na problémech největší tuzemské cestovní kanceláře vydělala její konkurence. Fischerovi rivalové jako například Čedok, Exim Tours či Firo-Tour zaznamenávají zvýšený prodej až o čtvrtinu. Podle Jaromíra Beránka z Mag Consulting lze však současnou zvýšenou poptávku po zájezdech přičíst odložené kupní síle ze začátku roku. Podle Kudynové prodává Fischer CK srovnatelný počet zájezdů jako vloni. Z průzkumu veřejného mínění vyplývá, že lidé Fischerovi dále věří. Pro více než čtyři pětiny dotázaných je CK Fischer nadále perspektivní, téměř dvě třetiny dotázaných si myslí, že si firma udrží dominantní postavení na trhu. Pro tři čtvrtiny lidí je příkladem úspěšného podnikatele. Většina respondentů se domnívá, že přinesl do Česka zdravý podnikatelský styl. Za Fischerovými problémy jsou podle 37 % lidí velikášské plány. Téměř stejný počet dotázaných však z jeho potíží viní podnikatelské prostředí v zemi a 31 % konkurenci na trhu cestovních kanceláří.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít