Asociace pomáhá i novým majitelkám firem

26. září 2005, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ
26. září 2005, 00:00

PORADENSKÉ KLUBY Radu i poznatky z praxe zájemkyním nabízí Asociace podnikatelek a manažerek ČR. Mají možnost seznámit se s výklady složitých nebo nesrozumitelných zákonů a dozví se i něco o zdravém životním stylu.

PORADENSKÉ KLUBY Radu i poznatky z praxe zájemkyním nabízí Asociace podnikatelek a manažerek ČR. Mají možnost seznámit se s výklady složitých nebo nesrozumitelných zákonů a dozví se i něco o zdravém životním stylu.

V rámci Asociace podnikatelek a manažerek ČR, která čítá na tři stovky členek a funguje již patnáct let (rozhovor s prezidentkou Zdenkou Holcmanovou jsme publikovali v Profitu 4/2005), existuje několik poradenských, informačních a profesních klubů. Kupříkladu Finanční klub je určen pro manažerky působící v oborech účetních, ekonomických a daňových služeb. Na seminářích pořádaných Asociací mají možnost porozumět výkladům některých nesrozumitelných zákonů - třeba o dani z přidané hodnoty. Přednášející odborníci nehovoří jen teoreticky. U mnohých norem zmiňují též jejich praktické uplatňování. Klub začínajících podnikatelek je určen pro ženy, které se s podnikáním seznamují nebo se chystají přejít z drobného podnikání k řízení firmy. Asociace jim nabízí rady právniček a daňových poradkyň nebo konzultace s manažerkami majícími více zkušeností. Nedávno třeba absolvovaly seminář na téma Zkušenosti s řízením rychle rostoucích firem v České republice.

INFORMACE O UNII I ŠTÍHLÉ LINII

Oddechovým spolkem je Klub životního stylu, pořádající akce typu Jak si udržet váhu aneb Půjdeme do plavek. Ty obsahují přednášky na téma Stravování podle krevních skupin či Kalorická strava a látková výměna. V rámci hlavního klubu - Klubu Asociace podnikatelek a manažerek ČR - jsou pořádány obecnější semináře. Třeba na téma Členství v Evropské unii - hrozba, nebo příležitost pro české firmy? Tam mají zájemkyně možnost získat teoretické i praktické minimum. Akce jednotlivých klubů se nekonají jen v hlavním městě, nýbrž po celé republice. Některé přednášky jsou dokonce zaměřeny na určitý region, v němž probíhají. Ty pořádají buď profesní, nebo přímo regionální kluby Asociace. Manažerky mající zájem o konkrétní radu, týkající se podnikání, se mohou v rámci služby Poradenský kabinet obrátit na sekretariát Asociace podnikatelek a manažerek ČR (apmcz@bohem-net.cz, 272 768 598). Podle slov prezidentky Asociace Zdenky Holcmanové zmíněné kluby působí především proto, že podnikatelky touží zlepšovat obchodní a manažerské aktivity, vytvářet konzultační síť, pomocí vzdělávání rozvíjet dosud nedostatečně využitý potenciál žen a rozšiřovat etiku podnikání i manažerské dovednosti.

KLUBY PŮSOBÍCÍ V RÁMCI APM ČR

  • Klub APM ČR
  • Finanční klub
  • Klub začínajících podnikatelek
  • Klub životního stylu
  • Poradenský kabinet
  • Regionální kluby

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Jak (ne)funguje propojení počítače s mobilem ve Windows 10 Fall Creators Update?
Mladí Číňané soutěží ve virtuálním tleskání prezidentovi, mají na to aplikaci
Volby.cz byly pod „hackerským“ útokem, tvrdí Český statistický úřad
Nvidia dává opět ke grafikám zadarmo hru Destiny 2, podporuje takto GTX 1080 a 1080 Ti
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít