Argentinci kontrolují svá letadla v Mošnově

14. července 2009, 00:00 - Jiří Němeček
14. července 2009, 00:00

Čeští letečtí experti v Mošnově získali důvěru a také významnou zakázku národních argentinských aerolinek. Do konce listopadu podrobně prověří a opraví šest argentinských boeingů. Servisní letecké centrum v Mošnově je největší ve střední a východní Evropě.

Autor: Job Air - Central EuropeAirCraft Maintenance, a.s.

Opravárenské a servisní centrum společnosti Job Air - Central EuropeAirCraft Maintenance, a.s. z holdingu Geofin, které patří k nejmodernějšímleteckým údržbovým centrům v Evropě, nově zajišťuje servis a prohlídkyletadel pro Argentinu. Přesněji jde o Aerolineas Argentinas, což jeargentinský národní vlajkový přepravce a jeden z největších leteckýchdopravců na světě. Firma už pro tuto společnost připravila dva letounyBoeing 737-700. Třetí letadlo odletí z opravárenského centra umezinárodního Letiště Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy ještě tento měsíc. „Je to vůbec poprvé, kdy od nás putuje stroj do služeb jihoamerickýchleteckých přepravců. Do konce listopadu předáme do Argentiny celkem šestletadel. Všechna typu Boeing 737 NG,“ uvedl Daneš Zátorský, předsedadozorčí rady střediska s tím, že jde o významnou referenci na globálnímtrhu servisních a opravárenských služeb v leteckém průmyslu.Mošnovské centrum je od počátku tohoto roku smluvním partnerem společnostiGECAS ze skupiny General Electric. Ta je zase největším globálnímposkytovatelem leasingu a finančních produktů k nákupu a provozovánícivilních letadel. Právě prostřednictvím tohoto smluvního partnera se JobAir stal také centrem, v němž se chystají letouny pro Argentince. „Aerolineas Argentinas přebírá všechna letadla prostřednictvím svýchzástupců, a to v Mošnově“, potvrzuje Zátorský.

Aerolinky poskytují leteckou přepravu do zhruba dvou desítek mezinárodnícha více než 30 vnitrostátních argentinských destinací. V České republicenabízejí ve spolupráci s Českými aeroliniemi přepravu ze všech letišť, kdeoperují ČSA, do Buenos Aires a dále do řady vnitřních bodů v Argentině ana jihoamerickém kontinentu.

Údržbové centrum na mezinárodním Letišti Leoše Janáčka je největšímúdržbovým a servisním střediskem pro letadla ve střední a východní Evropě. „Za zmínku rovněž stojí, že společnost již úspěšně realizovala opravucelkem 78 letadel od počátku otevření nového údržbového centra v roce2008,“ připomněl Josef Horňák, předseda. Opravárenská hala v Mošnově jevybavena i pro provádění složitých oprav trupu letadel a má unikátníparametry, díky nimž má zázemí i pro opravy a údržbu velký letadel.Centrum nyní usiluje o rozšíření aktivit o další oprávnění pro servis aúdržbu dalších typů letadel, a to především Boeingu 757. Ve společnosti jezaměstnáno přibližně 180 lidí, převážně špičkových leteckých odborníků,dalších zhruba 150 zaměstnanců pracuje v souvisejících a navazujícíchspolečnostech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou…
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Technologie
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít