Ani pivo k obědu. Londýnští pojišťováci se bouří proti zákazu alkoholu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Ani pivo k obědu. Londýnští pojišťováci se bouří proti zákazu alkoholu

,
Ani pivo k obědu. Londýnští pojišťováci se bouří proti zákazu alkoholu
Zdroj: Profimedia.cz

Pracovníci historické finanční instituce Lloyd’s of London nesmějí požívat alkohol během pracovní doby. Londýnská firma zákazem reaguje na řadu disciplinárních prohřešků. Zaměstnance tím ale pořádně popíchla, pití piva k obědu totiž u řady z nich dosud patřilo mezi běžné praktiky.

Zaměstnanci se do zákazu pěkně pustili: „Bude nám nakázáno chodit brzy do postele?“ „Lloyd’s bývalo zábavným pracovištěm, nyní si tu ani nemohu dát pintu piva k obědu?“ stěžují si dle listu The Telegraph. Jiní zákaz přirovnávají ke klasické knize George Orwella 1984.

Zákaz se týká asi 800 zaměstnanců, u některých z nich bylo dosud běžnou praxí pití piva v době oběda. A nejen u nich, jde o typický znak londýnské City. Podle serveru BBC obědové pauzy trvají třeba až tři hodiny a zaměstnanci vypijí až pět lahví piva, přičemž dochází ke smlouvání obchodů a vytváření kontaktů.

To dobře ví i vedení firmy, zároveň ale dodává, že se to musí změnit. Lloyd’s of London došla trpělivost kvůli vysokému počtu disciplinárních prohřešků z poslední doby spojených s nadměrným užitím alkoholu. Jde proto vstříc „zdravějšímu pracovnímu prostředí“.


Nahradí Londýn? 7 měst, která mohou těžit z brexitu

Ilustrační foto (Autor: Aurelien Guichard, CC BY-SA 2.0, Flickr)

Lloyd’s of London tvoří více než 80 pojišťovacích syndikátů, což jsou v podstatě menší pojišťovny operující v rámci jednoho trhu. Lloyd’s of London slouží hlavně k pokrytí specifických rizik v rámci podnikové sféry. Běžné pojistné produkty pro masový trh nenabízí.

Lloyd’s of London se stala loni v prosinci jednou z prvních firem z londýnského finančního centra, která oznámila harmonogram plánovaného přesunu části svých operací do Evropské unie v rámci přípravy na brexit, tedy odchod Velké Británie z Unie.

Služby Lloyd’s of London využívají klienti ve více než dvě stě zemích světa. Počátky seskupení sahají do roku 1689, kdy tehdejší Lloyd’s Coffee House nabízel služby hlavně majitelům lodí a dalším obchodníkům.

Potřebujete pojištění? Poradí vám web Finance.cz

Čtěte dále:

Praha místo Londýna. Česko chce být sídlem Evropské bankovní agentury

Londýn opouští první velká banka. Ruská VTB

Londýn zůstává největším finančním centrem. Možná naposledy

Panorama londýnské čtvrti City i s