Američané věří víc Amazonu než policii a vládě. Nejhůře dopadl Hollywood - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Američané věří víc Amazonu než policii a vládě. Nejhůře dopadl Hollywood

,
Američané věří víc Amazonu než policii a vládě. Nejhůře dopadl Hollywood
Zdroj: čtk

Američané věří více velkým technologickým firmám, než státním institucím a médiím. Vyplývá to z průzkumu společnosti Morning Consult. Úplně nejhůře z hlediska důvěry veřejnosti dopadl Hollywood.

Analytická společnost Morning Consult se ve svém průzkumu ptala lidí na to, jak moc a zda vůbec důvěřují velkým firemním značkám, institucím a veřejně činným osobám.

Úplně největší důvěře se v USA těší doktoři, kterým „hodně“ věří padesát procent respondentů, následovaní armádou s 44 procenty. Jen těsně pod čtyřiceti procenty pak už ale skončily velké technologické firmy Amazon a Google, které přitom v posledních letech musí čelit velkému tlaku ze strany politiků a veřejnosti, zejména v otázkách platové politiky, společenské odpovědnosti či odváděných daní.


To je málo! Bezos terčem kritiky kvůli nízké částce na pomoc Austrálii

 Zakladatel Amazonu Jeff Bezos


Méně než Amazonu a Googlu věří lidé například učitelům, policii, vědeckým výzkumům či americké vládě. Výzkum potvrdil dlouhodobou nedůvěru lidí vůči Hollywoodu, jehož podpora se vyšplhala jen na čtyři procenta. Právě hollywoodské herce při nedávném udílení cen Zlatý globus obvinil z pokrytectví moderátor večera Ricky Gervais. Jeho úvodní slovo získalo na internetu velký ohlas, převážně pozitivní.

Mezi osobnostmi se nejlépe umístil herec Tom Hanks, kterému vyjádřilo velkou podporu 34 procent respondentů, následovaný televizní moderátorkou Oprah Winfreyovou s 27 procenty. Současnému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi hodně věří 20 procent tázaných, investorovi Warrenu Buffettovi pak šestnáct procent.

Dále čtěte:

Bezos zbohatl vykořisťováním zaměstnanců, tvrdí Ocasio-Cortezová. Amazon se brání

Amazon chce prorazit v Indii. Investuje miliardu dolarů do malých a středních firem

Google se změnil, na lidská práva se neohlíží, tvrdí exmanažer

Ve stopách Amazonu, Microsoftu a Applu. Tržní hodnota mateřské firmy Googlu přesáhla bilion dolarů

Ohodnoťte tento článek
Diskuze