Ambiciózní MOLO Lipno Resort se začíná stavět - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Ambiciózní MOLO Lipno Resort se začíná stavět

, Tereza Tancerová,
Ambiciózní MOLO Lipno Resort se začíná stavět
Zdroj: MOLO Lipno Resort
Komerční sdělení

Developerská společnost REALACTIVA a.s. na konci června zahájila v Lipně nad Vltavou výstavbu ambiciózního a ve střední Evropě ojedinělého projektu MOLO Lipno Resort.

 MOLO Lipno Resort - byt o velikosti 2kk.

Staveniště převzal dodavatel spodní stavby APB Plzeň. Kompletní projekt management veškerých stavebních prací v rámci investice přesahující 1,7 mld. korun na pozemku o rozloze 24 tisíc metrů čtverečních svěřil developer společnosti OM Consulting. MOLO Lipno Resort je financován fondem kvalifikovaných investorů Dynamika, který je členem skupiny Investika.

V rámci výstavby MOLO Lipno Resortu, jehož inspirací byly horské luxusní apartmány v Davosu či Aspenu, vznikne 79 exkluzivních bytů (apartmánů) včetně podkrovních penthousů s výhledy na vodní hladinu nebo do vnitrobloku se zahradou, pětihvězdičkový hotel s více než stovkou pokojů, s kongresovým sálem o kapacitě 300 osob, prémiovým Wellness a SPA, privátním Beach Clubem a relaxační zahradou. Resort se stane součástí nového centra obce Lipno nad Vltavou.

Mezi hotelem a bytovými domy architekti z mezinárodní kanceláře Chapman Taylor navrhli promenádu s obchodním bulvárem s kavárnami, cukrárnou a obchody s prestižními značkami. Ten v dolní části u břehu Lipna vytvoří centrální náměstíčko. Unikátem resortu se stane ve střední Evropě nejdelší stopadesátimetrové dřevěné molo s vyhlídkovou restaurací a jezerním vyhřívaným bazénem plovoucím na hladině Lipna.

„Místo bývalého olympijského parku Rio – Lipno se do dvou let promění v exkluzivní resort s pětihvězdičkovým servisem služeb a komfortem světové úrovně. Důraz je kladen především na propojení s přírodou, proto také architekti s respektem k lokalitě použili materiály typické pro šumavské stavby – dřevo, omítku, kámen. Nechybí velkoformátová okna, dostatek úložného prostoru, klimatizované místnosti, sauna ve standardu, sklepní kóje, speciální nájezdy v garážích pro sportovní vozy, i velká SUV či dobíjecí stanice,“ vysvětluje Martina Jašková, tisková mluvčí projektu a doplňuje: „Cena bytů v MOLO Lipno Resortu se pohybuje od 85 tis. Kč/m2 včetně DPH. V ceně jsou započteny parkovací stání a sklep.“

MOLO Lipno Resort - byt o velikosti 5kk s terasou.

Rezidenti mohou plně využívat servis hotelu, a to nejen gastronomické a relaxační části, ale také služby týkající se například úklidu a praní prádla. Bezpečnost areálu zaručují čipové karty a non stop fungující recepce, ostraha a služby concierge.

„Před zahájením stavby máme rezervováno více než 20 % bytové kapacity. Zájem o prodej apartmánů Lipno projevili Češi i zahraniční klienti. Někteří rezervují byty za účelem vlastního využití pro víkendové a celoroční relaxace, jiní jej zvolili jako vhodnou investiční příležitost. Řada zájemců vyčkávala na okamžik, který je zásadním milníkem prodejů v každém projektu a tím je bezesporu zahájení výstavby. Tímto okamžikem se papírový projekt stává realitou.

Termín dokončení bytové části předpokládáme v prvním pololetí roku 2021, pokud nám klimatické podmínky dovolí dodržovat plánovaný harmonogram prací. Zároveň s výstavbou bytů bude realizována výstavba mola a hotelové části, tak abychom budoucí rezidenty nezatěžovali dalšími exteriérovými stavebními pracemi. Samotné dokončení designu a interiérů hotelu bude probíhat do roku 2022, kdy bude dokončen celý komplex,“ shrnuje klíčové termíny realizace Martina Jašková.

Přímo na Lipně, v obci Lipno nad Vltavou, na břehu jezera, v místě realizace projektu je opět otevřen MOLO Info Point s plážovým barem a infostánkem. Zde si na modelu areálu mohou zájemci i kolemjdoucí prohlédnout budoucí resort, načerpat atmosféru místa, dát si oblíbený drink a kochat se výhledem na hladinu jezera. MOLO Info Point je otevřen od pondělí 17.6. každý den od 11:00 do 22:00 hodin, a to po celou letní sezonu.

Info o projektu:

Plánovaná investice: cca 1,7 mld Kč
Celkový rozsah: 24 000 m2
Počet jednotek: 79 bytů (bytová část) + 120 pokojů (hotelová část)
Stavební povolení: v nabyté právní moci
Zahájení prodeje: 11/2018
Stavba zahájena: 24.6. 2019
Předpokládaný termín kolaudace: 1.polovina 2021/ (bytová část)
Investor: MOLO Lipno Residence s.r.o., člen skupiny REALACTIVA, a.s.
Architekt: Chapman Taylor
Landscape architekt: Šmídová Landscape Architects
Logo design, marketing, PR: Graffitti Networks Grafix
Financování: DYNAMIKA FKI, člen skupiny INVESTIKA
Výhradní prodejce: Luxent-Exclusive Properties

Web projektu:
www.MOLO-lipno.cz

Facebook:
www.facebook.com/MOLOlipno

Instagram:
www.instagram.com/MOLOlipno