AKTUÁLNĚ

10. září 2007, 00:00 - admin
10. září 2007, 00:00

Aerolinky rozšiřují internetové odbavení České aerolinie nabízejí od září nově internetové odbavení na 26 evropských letištích. Tím se počet míst, kde tuto možnost cestující národního dopravce mají, zvýší na 29 destinací. Službu dosud mohli využívat pouze pasažéři, kteří letěli z Prahy do Amsterodamu nebo Paříže.

Aerolinky rozšiřují internetové odbavení

České aerolinie nabízejí od září nově internetové odbavení na 26 evropských letištích. Tím se počet míst, kde tuto možnost cestující národního dopravce mají, zvýší na 29 destinací. Službu dosud mohli využívat pouze pasažéři, kteří letěli z Prahy do Amsterodamu nebo Paříže. Přes internet se mohou odbavit cestující, kteří si koupili elektronickou letenku. Ty nyní tvoří zhruba 70 procent celkového prodeje letenek ČSA. Služba zjednodušuje cestování letadlem. Pasažéři si z domova nebo kanceláře vyberou své místo v letadle na internetových stránkách a sami si vytisknou palubní vstupenku.

Ministerstvo chce zpoplatnit skútry

Majitelé vodních skútrů by podle návrhu ministerstva dopravy měli v budoucnu platit poplatky za vodní plochu, kterou využívají. Proti záměru ministerstva ostře protestuje sdružení majitelů skútrů. Zrušením veřejných tratí pro provoz skútrů podle nich ministerstvo diskriminuje jejich uživatele a porušuje unijní směrnice. Mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka potvrdil, že novela zákona o vnitrozemské plavbě počítá s ročním poplatkem 50 tisíc korun za lokalitu pro provoz skútrů. Peníze by směřovaly do obecního rozpočtu.

Praha 1 omezí vjezd do pěších zón

Radnice Prahy 1 omezí vjezd vozidel do pěších zón v samotném centru metropole. Staví tam výsuvné sloupky, které bude možné ovládat magnetickou kartou. Systém začne fungovat patrně na konci listopadu, kdy by se měly sloupky objevit i ve spodní části Václavského náměst. K pěším zónám patří Celetná a Železná ulice, ulice 28. října a Ovocný trh. Karty pro ovládání sloupků bude vydávat odbor dopravy. Roční karty budou moci dostat třeba servisní a úklidové firmy, bezpečnostní agentury, lidé, kteří v oblasti bydlí a parkují ve dvorech či některá vozidla zásobování.

Pokračuje modernizace karlovarského letiště

Karlovarský kraj připravuje další část modernizace letiště Karlovy Vary. Rozšíření prostor pro odbavování má už v dubnu příštího roku splnit podmínky shengenského prostoru. Přístavba haly za 98 milionů korun, která má skončit do konce roku 2008, pak umožní odbavení až půl milionu cestujících ročně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít