Aktuálně

02. ledna 2006, 00:00 - admin
02. ledna 2006, 00:00

Na D1 budou informační tabule Proměnné informační tabule, varující řidiče před dopravními kolapsy a povětrnostními vlivy, začnou na dálnici D1 na Vysočině sloužit na přelomu ledna a února. Na portálech by měly být informace o aktuální dopravní situaci.

Na D1 budou informační tabule Proměnné informační tabule, varující řidiče před dopravními kolapsy a povětrnostními vlivy, začnou na dálnici D1 na Vysočině sloužit na přelomu ledna a února. Na portálech by měly být informace o aktuální dopravní situaci. Pokud bude v úseku za tabulí nějaká nehoda anebo jiné omezení provozu, objeví se tam i kilometr, kde problém je, a rozsah omezení. Když bude dálnice uzavřena, objeví se i sjezd, na němž je možné dálnici opustit na objízdnou trasu. Po spuštění monitorovacího systému pro D1 má být možné přes webové kamery nahlížet na dálnici. Nové kamery budou monitorovat úsek od 52. do 160. kilometru. ÚOHS prověří tendr na mýtné Antimonopolní úřad (ÚOHS) prověří, zda byl tendr ministerstva dopravy na dodávku a provozování systému mýtného v pořádku. Úřad před Vánocemi zahájil správní řízení a nyní má 30 dnů na to, aby výběrové řízení zrušil, nařídil nové nebo povolil uzavřít ministerstvu dopravy smlouvu s vítězným sdružením Kapsch. Podnět úřadu spolu se zaplacením milionové kauce a správního poplatku podalo sdružení Mytia, které ministerstvo z tendru stejně jako další dva uchazeče vyřadilo. Podle mluvčího ÚOHS Kristiána Chalupy dostal tento úřad ještě tři další podněty. Sdružení Mytia již také zveřejnilo dokumenty týkající se vyloučení z tendru i obsah podnětu, který podalo k antimonopolnímu úřadu. Na dálnici je otevřen nový úsek**

Motoristům začala na konci prosince sloužit první část budované dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové. Silničáři otevřeli jeden pás osmnáctikilometrového úseku mezi Dobšicemi na Nymbursku a Chýští na Pardubicku. Dálnice má být dokončena za rok a přijde celkem zhruba na 15 miliard korun. Otevření se dočkala i nová silnice druhé třídy z Ovčár na Kolínsku do Jestřábí Lhoty. Obě stavby by měly výrazně zlepšit situaci v Chlumci nad Cidlinou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít