Aktuálně

22. srpna 2005, 00:00 - (tj)
22. srpna 2005, 00:00

V Mělníku asi vyroste nový přístav Do dubna příštího roku by měl na Labi v Mělníce vzniknout nový přístav. Chce ho vybudovat německý investor. Přístav by využívaly zejména německé lodě přivážející turisty až z Berlína.

V Mělníku asi vyroste nový přístav Do dubna příštího roku by měl na Labi v Mělníce vzniknout nový přístav. Chce ho vybudovat německý investor. Přístav by využívaly zejména německé lodě přivážející turisty až z Berlína. Vedení města se podle starosty Mělníka Miroslava Neumanna s investorem dohodlo a pomáhá mu s vyřízením „Každý ví, že Mělník leží na soutoku dvou největších tuzemských řek, ale my nemáme přístav,“ vysvětluje starosta, proč radnice projekt podporuje. Středočeské město sice jeden přístav má, ten však slouží především velkému překladišti zboží a nemohou jej využívat turisté. Na nových úsecích zatím bez placení Na nových úsecích dálnic a rychlostních komunikací, kde měly být od září nově povinné dálniční známky, se zatím platit nebude. Rozhodl o tom ministr dopravy Milan Šimonovský, který zpoplatnění nových dálnic odložil na příští rok. Do konce roku se tak nebude platit na úseku Chotoviny-Měšice na budoucí jihočeské dálnici D3, na úseku Řehlovice-Trmice na D8, Horní Počernice-Běchovice a SlivenecRuzyně na pražském okruhu, Bystřany-Řehlovice na R63, Kamenný Dvůr-Cheb na R6, OlomoucHolice na R35, Mořice-Rajhrad na R52 a Ostrava-Frýdek-Místek na R56. Stát má podle ministra zájem na tom, zpoplatnit pokud možno co nejširší síť. Zároveň však rozumí argumentům těch regionů, kde je dálniční síť velmi řídká. Některé lokálky možná osiří**

Na některých lokálních železničních tratích se možná od prosince zastaví osobní doprava. A to přesto, že zveřejněný návrh nového jízdního řádu platného od prosince 2005 do prosince 2006 se zrušením žádné lokálky nepočítá. Kraje se totiž netají tím, že ještě chtějí s vedením Českých drah jednat o výši jejich příspěvků na zajištění základní dopravní dostupnosti železniční dopravou. Na některých úsecích se chystají nahradit vlak autobusem. Například ve Středočeském kraji hrozí zrušení osobní dopravy na trati ze Zlonic do Straškova.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít