Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Solární elektrárna Photon Energy Tuřany
Solární elektrárna Photon Energy Tuřany
Autor: Photon Energy

Akcie Photon Energy za rok vzrostly čtyřikrát. Firma chce na velkou burzu

David Tramba 02. prosince, 19:49  -  David Tramba
 Solární elektrárna Photon Energy Tuřany
Solární elektrárna Photon Energy Tuřany
Autor: Photon Energy
02. prosince, 19:49

Zájem o akcie firmy Photon Energy zaměřené na solární energetiku v letošním roce vzrostl. Na pražské burze od ledna posílily z úrovně 8,7 koruny na 38 korun za kus, tedy na více než čtyřnásobek. Tržní kapitalizace celé společnosti se zvýšila na 2,3 miliardy korun. Problematický je však nízký objem obchodů, který se pohybuje většinou jen v řádu desítek tisíc korun za den. Vedení firmy proto vážně zvažuje možnosti, jak se dostat k širšímu okruhu investorů.

Chceme vstoupit na hlavní burzovní trh, potvrzuje česká společnost Photon Energy působící v oboru výstavby, provozování a údržby solárních elektráren. Ve hře jsou zatím dvě možné varianty - převedení akcií na hlavní trh varšavské burzy nebo vstup na některou z burz v eurozóně. „Jako mezinárodní společnost bychom rádi oslovili nejen polské investory. O finálním rozhodnutí budeme trh včas informovat,“ uvedl mluvčí Photon Energy Martin Kyslý.

S akciemi této společnosti se od poloviny roku 2013 obchoduje na varšavské burze NewConnect určené pro menší podniky. Od října 2016 je lze koupit také na volném trhu pražské burzy. Nevýhodou obou trhů je nízká likvidita. „Uvědomujeme si, že institucionální investoři nejsou schopni nakupovat na neregulovaném trhu a že se obchoduje jen s malou částí našich akcií,“ uvedl při online rozhovoru s akcionáři a investory generální ředitel a spoluvlastník Photon Energy Georg Hotar.

Vývoj hodnoty akcií Photon Energy ( Autor: pse.cz )