Air France se chystají propouštět. Během dvou let má o místo přijít 7,5 tisíce lidí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Air France se chystají propouštět. Během dvou let má o místo přijít 7,5 tisíce lidí

ČTK,
Air France se chystají propouštět. Během dvou let má o místo přijít 7,5 tisíce lidí
Zdroj: Air France

Letecká společnost Air France plánuje do dvou let propustit více než 7 500 lidí. Reaguje tím na nebývalý pokles poptávky po létání vyvolaný koronavirovou krizí. S odkazem na zdroje v odborových organizacích o tom informuje web BFM TV spolu s agenturou AFP. Firma nyní zaměstnává asi 45 tisíc lidí.

Propouštění se dotkne jak této francouzské národní letecké společnosti, tak její dceřiné firmy Hop, která obsluhuje vnitrostátní lety. Protest proti propouštění už v pondělí vyjádřily odbory, které to nazvaly „masivní destrukcí zaměstnání ve skupině Air France“.

Francouzský stát v Air France, druhých největších aerolinkách v Evropě, vlastní podíl. Vláda uvolnila krizí zasažené společnosti pomoc v objemu sedmi miliard eur (187 miliard korun). Francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire 18. června vyjádřil naději, že Air France zruší méně než osm tisíc pracovních míst. Paříž požaduje, aby společnost zlepšila ziskovost a svou ekologickou stopu.

Air France je součástí holdingu Air France-KLM, do kterého patří také nizozemská letecká společnost KLM.

Tisíce zaměstnanců propouští i další evropské letecké společnosti. Například British Airways rozpoutaly politickou bouři plánem propustit asi 12 tisíc lidí. Německá Lufthansa se rozloučí s 22 tisíci pracovníky. Plán propustit zhruba pět tisíc zaměstnanců výměnou za slíbenou pomoc akcionářů oznámily aerolinky Scandinavian Airlines (SAS).

Ohodnoťte tento článek
Diskuze