Air Bank loni klesl zisk o polovinu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Air Bank loni klesl zisk o polovinu

, čtk,
Air Bank loni klesl zisk  o polovinu

Air Bank vykázala v roce 2016 čistý zisk 244 milionů korun, což je proti předchozímu roku pokles o 47 procent. Vedle dlouhodobě nízkých úrokových sazeb na trhu se do něj promítly vysoké investice do expanze bankomatů, informovala banka dnes ČTK. Celkově bankám v ČR stoupl loni čistý zisk meziročně o 8,4 miliardy na 74,73 miliardy Kč.

Air Bank loni počet bankomatů více než zdvojnásobila a díky nim získala více než 90 000 nových klientů. Jejich počet se meziročně zvýšil o 22 procent na 515 000.

„Ziskové hospodaření nám umožňuje dál hodně investovat do nových služeb. Větší síť bankomatů patřila dlouhodobě mezi vůbec nejčastější přání našich klientů, proto jsme se ji rozhodli výrazně rozšířit. Velké investice do rozšiřování sítě bankomatů plánujeme i letos,“ uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Bankomaty za miliardu

Investice Air Bank do rozšiřování sítě bankomatů se projevily v meziročním nárůstu správních a režijních nákladů o devět procent na 1,2 miliardy korun. Čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty proti tomu vlivem nízkých sazeb na trhu a tím i úbytku vhodných příležitostí pro umisťování vkladů poklesly o sedm procent na 1,5 miliardy korun.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů vzrostl o 14 procent na 78,9 miliardy korun. Objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o 21 procent na 32,6 miliardy korun. Celková bilanční suma Air Bank vzrostla ke konci roku 2016 meziročně o 14 procent na 86,8 miliardy Kč. Vlastní kapitál se zvýšil o tři procenta na 5,4 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Přečtěte si také:
=====
Počet klientů Hubáčkovy Creditas se za tři měsíce zdvojnásobil

UniCredit na prodej. Za českou a slovenskou odnož mohou Italové dostat 90 miliard


Ohodnoťte tento článek
Diskuze