Agrofert uspěl v tendru na dodávky sušeného mléka do státních rezerv. Příliš soupeřů neměl - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Agrofert uspěl v tendru na dodávky sušeného mléka do státních rezerv. Příliš soupeřů neměl

,
Agrofert uspěl v tendru na dodávky sušeného mléka do státních rezerv. Příliš soupeřů neměl
Zdroj: Shutterstock

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) navyšuje zásoby sušeného mléka. Od dubna už vypsala několik zakázek a nyní se ukazuje, že o tento obchod se státem firmy nemají zájem. Do většiny z vypsaných zakázek se nikdo nepřihlásil. Uspěla zatím jen Mlékárna Hlinsko z koncernu Agrofert a společnost Moravia Lacto, která je personálně propojená s Agrární komorou České republiky.

Nejprve SSHR vypsala v dubnu dva balíky zakázek, první na 900 tun sušeného plnotučného mléka, druhý na 900 tun sušeného odtučněného mléka. Každý byl rozdělen na šest částí. Následovaly další dvě zakázky, tentokrát každou úřad rozdělil na sedm částí. Celkem tedy mělo jít o dodání a obměnu skoro čtyř tisíc tun mléka, jak vyplývá z veřejně dostupných informací.

Mlékárna Hlinsko státním rezervám dodá 450 tun sušeného mléka, z toho 300 tun plnotučného a 150 tun odtučněného. Moravia Lacto vysoutěžila 300 tun odtučněného. „Nabídky na dodání dalších celkem 600 tun sušeného mléka se ještě vyhodnocují,“ sdělila týdeníku Euro Aneta Procházková z komunikace SSHR. Správa rezerv tvrdí, že zbylé zakázky na dodání celkem 1200 tun plnotučného sušeného mléka a 1350 tun odtučněného sušeného mléka bude muset opakovat. „Nikdo se na tyto zakázky nepřihlásil, a SSHR je tak co nejdříve znovu vypíše,“ tvrdí Procházková.

Jak píše SSHR na svém webu, navýšení rezerv sušeného mléka mělo za cíl kromě zvýšení soběstačnosti České republiky také poskytnout příležitost pro firmy zničené koronavirovou pandemií.

„Zároveň tak vzniká vzhledem k nelehké ekonomické situaci spjaté s pandemií covid-19 zajímavá příležitost pro české producenty sušeného mléka,“ napsala SSHR na své…

Článek je součástí sekce Premium a je dostupný jen pro předplatitele

Už máš předplatné?