Aero Vodochody bude vyrábět kokpity pro vrtulníky Sikorsky i v budoucnu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Aero Vodochody bude vyrábět kokpity pro vrtulníky Sikorsky i v budoucnu

, čtk,
Aero Vodochody bude vyrábět kokpity pro vrtulníky Sikorsky i v budoucnu
Zdroj: Profimedia.cz

Firmy Aero Vodochody a Sikorsky prodloužily kontrakt na výrobu kokpitů pro vrtulníky Black Hawk minimálně do roku 2023, pro Aero tak pokračuje jeden ze strategických programů.

Kokpity pro vrtulníky UH-60M Black Hawk vyrábí společnost od roku 2011. Do letošního května Aero dodalo celkem 240 kokpitů pro tento model, je jedním ze dvou dodavatelů. „Rozšíření kontraktu o dalších pět let je známkou naší spolehlivosti jako dodavatele i dalšího posílením vztahů s naším zákazníkem,“ uvedl prezident Aera Vodochody Giuseppe Giordo.

Aero a Sikorsky spolupracují také na programu civilních helikoptér S-76. Sikorsky Aircraft Corporation patří do skupiny Lockheed Martin.


Kunovický výrobce se zaměřuje na americký trh. Přečtěte si více:

Czech Sport Aircraft vyrobil 600. letadlo. Půlka z nich létá v USA

 CSA loni prodal 41 letadel


Mezi další projekty Aera patří výroba částí vojenských nákladních letounů KC-390 pro brazilskou společnost Embraer nebo podíl na výrobě civilních dopravních letounů CSeries pro kanadskou firmu Bombardier. Aero plánuje rozšířit výrobu v oblasti vrtulníků.

Společnost Aero Vodochody Aerospace je největším leteckým výrobcem v Česku. Mezi její vývojové priority patří též nová generace cvičného letounu L-39, nevylučuje ani obnovení sériové výroby bitevníku L-159. Firma také zajišťuje armádě servis pro letouny L-159 a L-39.

Přečtěte si také:

Nová doba letová. O česká letadla je zase zájem

Ředitel Aera Vodochody: Chceme se vrátit do Egypta

Tendr na helikoptéry: Američané se učí, jak vyslovit „Plamen“