A tak už jděte...

20. listopadu 2012, 12:00 - Adam Junek, Euro
20. listopadu 2012, 12:00

Lékaři všech (čtyř) zemí... Laskavý čtenář nechť si doplní sám variantu klasickou či „pelíškovskou“, jak se mu zlíbí. Až dnes v nemocnici uvidíte pět minut po dvanácté hlouček doktorů, jak pokuřují a na pláštích přitom mají placky jako Američané při volbě prezidenta, tak vězte, že protestují.

Nebojte se však, jsou to jen ti, kteří zrovna nemají do čeho (koho) píchnout. Ti, co mají objednané pacienty nebo nedej bože operují, skalpel neodhodí. Dnes je to totiž jen poslední (kolikáté už?) vážné varování. Buď nám přidejte, nebo už fakt budeme zlí. A aby tato slova měla opravdu váhu, spojila se lékařská komora se svými sestrami (myšleno sesterskými organizacemi, ne s paními v čepcích) na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku.

A když naše podmínky nesplníte, zorganizujeme celovisegrádskou akci Děkujeme, odcházíme, hrozí odboráři. Kam by horda doktorů ze čtyř zemí šla (a kde tedy na ně čekají všichni s otevřenou náručí) se už tisková zpráva nezmiňuje. Poslední „exodus“ ale ukázal, že ani v tom vychvalovaném Německu to tak slavné není a nebude.

Zato ovšem potěší zpráva na serveru iDnes, čím se lékaři krom pacientů musejí zabývat. Směrnice ve velkých nemocnicích totiž pamatují skutečně na všechno. Zdravotnický personál se tak seznámí ve dvaceti bodech třeba s tím, jak umýt pacientovi vlasy: je třeba omývat, dokud neteče čistá voda a po vysušení vyvětrat místnost. Nebo co je a jaký život má takové razítko: Razítko je malé značkovací zařízení, vytvářející jednobarevné otisky. Životní cyklus razítka končí v ¬místní spalovně.

Zejména těm, kdo v nemocnicích tyto směrnice vytvářejí (a jistě budou činní i v odborech, protože takové kádry tam postrádat nesmějí), bych rozhodně přidal. Jejich kreativita se fakt musí ocenit.

Jinak bych ale samozřejmě lékařům přál vyšší ohodnocení. Jejich práce je často nedocenitelná. Jenže při stavu české ekonomiky se teď zkrátka šetří. V soukromých firmách na růst platů musí všichni zapomenout. A stát je firma, která je věčně ve ztrátě, ta skutečně přidat nemá z čeho. A hlavně, když ministerstvo zdravotnictví náhodou vymyslí nějakou reformu, která by třeba přinesla úspory a tudíž by se dala část peněz přesunout právě na platy, bývá lékařská odborová organizace jejím nejhlasitějším odpůrcem.


Další komentáře Adama Junka:

Můžu vám pomoci?

Fraška a la Sklodowská

Vládní teambuilding


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez…
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes dorazil Citroën C3 Aircross
Technologie
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít