10 zaručených tipů pro ekonomický tisk dokumentů - Euro.cz

Přihlášení

10 zaručených tipů pro ekonomický tisk dokumentů

, Pohunkova,
10 zaručených tipů pro ekonomický tisk dokumentů
Zdroj: tonerpartner.cz
Komerční sdělení

Kancelářské vybavení je v současné době nezbytné jak pro kancelářské využití, tak i pro domácí. Pořízení tiskárny není při obrovském množství různých modelů vůbec jednoduché.

1. Volba vhodné tiskárny

V tomto případě se určitě soustřeďte na technologii tisku. Pokud potřebujete tisknout pouze dokumenty, rozhodně vsaďte na laserovou tiskárnu. Ta je sice z pohledu pořizovací ceny nejdražší, nicméně vše vám vynahradí velmi úsporným tiskem. Toner vydrží delší dobu a zvládne nespočetně více dokumentů. Pro domácí použití by vám měl bohatě stačit černobílý tisk. Zařízení tohoto charakteru jsou ostatně mnohem levnější než barevné laserové tiskárny. A rychlost tisku? Klidně i kolem 60 stran za minutu!

2. Nákup oddělených barevných náplní

Rozhodně se vyplatí zakoupit model tiskárny, která má oddělené různé barvy náplní. Kombinované zásobníky jsou u inkoustových tiskáren bohužel velmi neefektivní. Když dojde některá z oněch základních barev, musíte zakoupit kompletně celý zásobník nový. Ostatní barvy jsou přitom ještě docela plné.

3. Alternativní náplně jasnou volbou

Za každou cenu nemusíte nezbytně mít originální náplň! Ta je sice na první pohled optimální, nicméně hodně drahá! Určitě se vyplatí volit barvy do tiskáren v alternativním pojetí. Takzvané kompatibilní tonery jsou stejně kvalitní jako originální a vytisknete s nimi takřka totožné množství dokumentů.

4. Tisk ve snížené kvalitě

Jestliže potřebujete pouze textové dokumenty, rozhodně můžete zvolit i ekonomický tisk, respektive jeho sníženou kvalitu. U grafiky se tato metoda příliš nedoporučuje, jelikož je ztráta kvality patrná většinou už na první pohled, což si nikdo nepřeje.

5. Dochází vám náplň? Tiskněte dále!

Upozorňuje vás počítač na to, že v tiskárně už pomalu dochází náplň? Určitě tiskněte dál a počkejte, až náplň zcela dojde. Pokud je tisk ještě stále kvalitní, není důvod hned vyměňovat náplň. Zpravidla tiskárna upozorňuje na nedostatek náplně v momentu, kdy jí zbývá ještě minimálně 20 %. Tím pádem tisknete bez problémů kvalitní dokumenty.

6. Nástroje pro efektivní tisk

Každá tiskárna nabízí tiskové programy, jež jsou maximálně úsporné. Dokonce i některé webové stránky nabízejí přímo verze pro tisk, kdy se netisknou žádné náročné grafické prvky. Tím pádem samozřejmě šetříte barvu v tiskárně.

7. Oboustranný tisk

Určitě se nebojte tisknout po obou stranách papíru. Většina tiskáren to zvládne. Pokud ne, poradíte si tak, že manuálně po jednom tisku papír správně obrátíte.

8. Více stran na jeden list? Proč ne?

Mnohdy je možné tonery a cartridge do vaší tiskárny pošetřit i tak, že budete tisknout dvě stránky na jeden jediný list. Text bude pochopitelně zmenšený. Máte-li ale dobrý zrak, bez problémů si poradíte.

9. Vypněte zbytečné funkce

Mnohé tiskárny disponují nejrůznějšími funkcemi, které spotřebovávají elektrickou energii. Jmenovat bychom mohli bezdrátové připojení tiskárny nebo bluetooth.

10. I na papíru lze ušetřit

Poslední tip spočívá v ekonomickém nákupu papíru. Na obyčejné dokumenty rozhodně nepotřebujete nijak výrazně kvalitní papír. Bohatě vám postačí tisk na ty nejlevnější papíry, které jsou na trhu. Naopak grafiku se vyplatí tisknout na papír povoskovaný, který je tvrdší a na pohled mnohem hezčí. Fotografie se pochopitelně tisknou na zcela speciální fotografický papír.