Žádný hogo fogo. Zemanův kancléř Mynář naboso nechodí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Žádný hogo fogo. Zemanův kancléř Mynář naboso nechodí

,
Žádný hogo fogo. Zemanův kancléř Mynář naboso nechodí

Miloš Zeman má čich na lidi, kterými se obklopuje. Jeho kancléř Vratislav Mynář dokonce oplývá nadpřirozenými schopnostmi. Bodrý rodák z Kyjova s vilou v pražských Strašnicích nejenže dokáže kouzlit s evropskými a národními dotacemi, které se točí kolem jeho aktivit v Osvětimanech, ale navíc se v době bujícího koronaviru nebojí odletět do Číny s darovací smlouvou na ochranné pomůcky. Jeho oblíbenou destinací je i pražské velvyslanectví Čínské lidové republiky.

Teď už všichni víme, že Mynářovy schopnosti Hrad umí ocenit. Díky aktivitě Kristýny Bašné celá republika zjistila, že kancléř si v letech 2016 a 2017 v průměru vydělal 200 tisíc korun hrubého měsíčně. Což o to, stát si musí své špičkové zaměstnance, o něž by se soukromá sféra poprala, držet a hýčkat.

Avšak i když Mynář nejspíš v očích Zemana připomíná superhrdinu, protože jinak jeho měsíční příjem vysvětlit nejde, měl by Hrad vysvětlit, čím si nikým nevolený a nikomu neodpovědný kancléř takové peníze vysloužil.

Prezident ani nikdo z jeho okolí to neudělají. Stejně jako se neomlouvají za své mýlky, útoky a vypouštěné lži. Vysoce postavení úředníci Pražského hradu a jejich (ne)oficiální poradci přisátí na stárnoucí hlavu státu si už zvykli, že nikomu se zodpovídat nemusejí a že svými pány jsou jen oni sami.

Za prohřešky je nikdo nepotrestá a výchovného pohlavku od prezidenta se už taky netřeba bát. Anebo dostanou úsměvnou 1300korunovou pokutu, jako se to stalo na jaře, kdy Mynář během nouzového stavu uspořádal nepovolenou zabijačku svině, která přestala žrát šrot: „Nedělalo se žádný hogo fogo, jenom se rychle zabilo prase.“

Když nic jiného, je dobře vidět, jak nepříjemnou zkušeností je pro Hrad zveřejnit platy svých lidí. Bylo to tak za Václava Klause, je to tak i nyní.

Žádný hogo fogo. Zemanův kancléř Mynář naboso nechodí
4.6 (91.3%) 23 hlasování
Diskuze