Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Pavel Páral
Pavel Páral
Autor: Euro.cz

Tentokrát fakt doženeme a předeženeme

 Páral 19. června, 13:49  -  Pavel Páral
Pavel Páral
Pavel Páral
Autor: Euro.cz
19. června, 13:49

Praha sníží emise skleníkových plynů do roku 2035 o 45 procent a do roku 2050 na nulu. Sice nevíme, jak se to dá udělat, protože to za současné úrovně technologií není technicky možné. Kolik a koho to bude stát, taky netušíme, ale pražská vláda se na tom usnesla, tak to tak bude. Prostě to uděláme. Neříkal už tuhle větu na magistrátu někdo? Je to člověku trochu povědomé.

Každopádně jsme se dozvěděli, že za patnáct let bude jezdit v Praze polovina aut na elektriku nebo vodík, za vjezd do centra se bude platit mýto a vysadíme milion stromů za dvě volební období. To poslední se zdá být reálným cílem, když Lesy hlavního města vysadili loni čtyři sta tisíc stromků, tak na těch 125 tisíc ročně, aby to trefily, to snížit asi dokážou.

Nakonec i ta elektrická auta klapnou. Už v nich pár tisíc majetných Pražanů jezdí a ti nemajetní o ta současná přijdou na neudržovaných silnicích a poté, co se zavře magistrála a zavede mýto při vjezdu do centra, aniž by existoval vnitřní pražský okruh, se investice do osobního vozu nevyplatí. A až se nebude jezdit auty, tak ten okruh ani nebude třeba. Všichni budou jezdit na kole. Jak v Hanoji před třiceti lety. Tam to taky šlo.