Stařeckou hůl už Zeman má. Teď ještě vyjít s osmi tisíci měsíčně - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Stařeckou hůl už Zeman má. Teď ještě vyjít s osmi tisíci měsíčně

,
Stařeckou hůl už Zeman má. Teď ještě vyjít s osmi tisíci měsíčně
Zdroj: Profimedia.cz

Co krajský prezidentský výjezd, který určitě není permanentní volební kampaní za naše peníze, to nějaké hezké pohlazení a povzbuzení. Buď nám Miloš Zeman slíbí, že to i u nás brzy bouchne jako ve Francii nebo Británii, nebo se rozpovídá o tom, co znamená „pussy“, aniž by to jako starý ruštinář vůbec uměl vyslovit.

Teď přišla nová kvalita. Při návštěvě královéhradeckého kraje se Zeman dlouze zamyslel a přišel s geniálním nápadem, že by i důchodci měli platit 100 korun za den pobytu v nemocnici. Prý by ani tak nezůstali o „žebrácké holi“; při celoměsíční hospitalizaci by jim zbyl ještě majlant celých osm tisíc korun, protože průměrný starobní důchod činí 11 tisíc korun měsíčně. To Zeman sám spočítal, protože mu to ještě pořád pálí, i když tak stále častěji nevypadá.

Zajímalo by mě, jestli Zeman vůbec tuší, co se dá koupit za osm tisíc korun měsíčně – pokud nechcete žít u zadních kontejnerů hypermarketů. Nebo jak se dá vůbec lidsky žít za 11 tisíc korun měsíčně, když nechcete celý měsíc živořit v nemocnici, což se rovná pomalému umírání. Vsadím se, že ne – a to si říká lidový prezident! Ne náhodou: na Pražském hradě totiž spolehlivě urazíte, když někomu 11 tisíc korun měsíčně přidáte i jako pouhou odměnu.

Jen pro ilustraci: Zemanův troll Jiří Ovčáček bere téměř milion korun ročně, jeho kancléř Vratislav Mynář skoro dvakrát tolik a hradní nebožtík Jindřich Forejt měl v lepších časech bezmála 900 tisíc korun ročně. Ani se nedivím, že se posledně jmenovaný kvůli tomu večer doma tak trápil, jak teď už víme ze zákeřných videí. Brát méně než Ovčáček, to zlomí i skutečné muže.


Přečtěte si další komentáře Petra Holce:

Jste neschopní a utekla vám žena? Hoďte to na elity

Jestli jsou alternativou Horáček s Robejškem, nechte mi radši Zemana

Ubráníme zemi, slibuje Robejšek. Hlavně před ním!

Petr Holec


Neumím počítat tak dobře jako Zeman, ale z vlastní zkušenosti s jeho carskými výjezdy bych tipoval, že 11 tisíc korun stojí jen to, když ho ráno po večeři s hejtmany přijdou Mynář s Ovčáčkem vzbudit. Obvykle to totiž trvá déle a jejich čas je fakt drahý, jak ostatně víme jen díky hrozbě soudu kvůli hradnímu odmítání zveřejnění informací.

Mám ale na Zemana přesto jednu prosbu. Nemohl by se na Hradě radši věnovat legalizaci eutanazie? I doba mého důchodu se nebezpečně blíží a než mít jednou průměrnou českou penzi, to se radši nechám napojit na nějaký český jed. Kvůli důstojnému předčasnému konci klidně sním i kuře ve slevě, jehož maso připomíná mazut.

A ještě na závěr: co kdyby na pobyt v nemocnicích důchodcům případně přispíval Zeman a jeho přeplacená hradní svita? Z jejich platů bych to viděl na steak jednou týdně.

O Miloši Zemanovi dále čtěte:

Komentář: Zemanovo ošklivé dítě

Zeman chce další jaderné zdroje. Co nejdříve

Kandiduj, radili Zemanovi Mynář a spol. Neovlivní mě, tvrdí prezident


Ohodnoťte tento článek
Diskuze