Speakers´ Corner: Co si vezmeme z koronakrize? - Euro.cz

Přihlášení

Speakers´ Corner: Co si vezmeme z koronakrize?

Kamil Vedral,
Speakers´ Corner: Co si vezmeme z koronakrize?
Zdroj: Profimedia.cz

Národ běžců, cyklistů a horalů. Tak bychom teď zcela bez rozpaků mohli charakterizovat český národ. Zástupy na vrchol Sněžky, vyprodané cvičící náčiní. Jako by nám současné dění otevřelo oči a my zjistili, že pobyt venku není tak samozřejmý, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Od počátku března, kdy situace v Itálii nabírala na obrátkách, byste našli minimum podnikatelů v Česku, kteří by se nebáli o své živobytí. Bylo otázkou času, kdy se obchody zavřou i u nás a život se zpomalí.

Přišlo to v půlce března a postihlo i veškeré naše prodejny. Zaměstnanci pracovali z domova a hromadně jsme kopali za jeden společný cíl – udržet v provozu e-shop a minimalizovat ztráty. S obavami o budoucnost jsme ve Velké Británii snižovali předobjednávky kolekce na podzim a zimu. Lidé budou mít největší starost o své zdraví a nikoli o to, co si obouvají.

Naše odhady byly chybné.  Na e-shop proudily desítky lidí se zájmem o naši bosou obuv. Největší zájem jsme pozorovali u outdoorových modelů pro děti i dospělé a u běžeckých bot. Po znovuotevření obchodů jsme zaznamenali zvýšený počet zákazníků i v kamenném obchodu v Praze.

Proč? Přítomnost pro společnost nového viru s nejistými dopady spustila vlnu zájmu o zdravý životní styl. Bylo plno v lesích, parcích, na horách… Každý víkend se vyrojilo mnoho zapálených cyklistů a běžců, a to i takových, do nichž by to oni sami nikdy neřekli.

Pokud se za tuto nejistou dobu naučíme jako národ více dbát na naše zdraví, sezení u televize vyměníme za chození v přírodě, budeme se zamýšlet nad tím, co do svého těla dáváme a co oblékáme a obouváme, bude to to nejvíc, co si z této situace můžeme vzít.

Autor je výhradním distributorem VIVOBAREFOOT v České republice a na Slovensku